Čištění a úklid

Nevíte si poradit? Nevadí!

Čištění zateplené fasády Pardubice

Pracuji v jednom supermarketu jako jeden z vedoucích a nedávno jsme došli k závěru, že je už více než žádoucí, aby se udělalo něco s naší fasádou. Byla totiž špinavá a na několika místech byste našli i plísně. A to tam samozřejmě zůstat nemohlo. Jenže jsme taky bohužel ani nevěděli, co s tím. Neměli jsme v tom ani praxi a ani jsme na to neměli speciální prostředky. A pustit se do toho po hlavě by taky mohlo znamenat, že bychom fasádu nějak poškodili.

A to jsme rozhodně nechtěli riskovat. Proto bylo potřeba vymyslet jiné řešení. Tak jsem si sedl k internetu a začala pátrat po nějakém řešení. A našel jsem Čištění zateplené fasády Pardubice. Měli totiž vynikající reference, tak jsem se rozhodl, že budou tou nejlepší volbou. A byla, protože odvedli skutečně skvělou práci.

A protože…

A protože jsme s nimi byli tak moc spokojeni, tak jsme se rozhodli, že se o této firmě více rozepíšeme. Postupují takto – fasádu nejdříve opravdu vyčistí, někdy i mechanicky, pokud je to potřeba. Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr LSG proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu.

Již velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem LSG  nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Po zaschnutí má povrch tvořený nátěrem LSG iontový náboj, který při přiblížení buňky mikroorganismu začne vytvářet s důležitými ionty v buněčné stěně mikroorganismu iontové můstky.

Touto…

Touto interakcí dochází k oslabení pevnosti buněčné stěny mikroorganismu na úroveň, kdy už není schopná udržet nitrobuněčný tlak. V tento okamžik dochází k protržení buněčné stěny. Díky tomu LSG trvale chrání sebe a tím i ošetřený povrch proti napadení mikroorganismy. U buněk vyšších organismů k tomuto jevu nedochází a zůstávají tak při kontaktu nepoškozeny. Působení zároveň není reaktivní, takže nedochází ke snížení aktivity v exponovaných místech.

Přípravky LSG neobsahují toxické látky, těkavé polutanty, organické rozpouštědla, kovy nebo nanočástice a jejich efektivita je po zaschnutí okamžitá bez potřeby UV záření. Ošetřené povrchy jsou při tom odolné dešti, vlhkosti, UV záření, většině desinfekčních prostředků a jsou omyvatelné se zvýšenou otěruvzdorností. Takže toho hodně vydrží, takže se rozhodně nejedná o krátkodobou investici. Takže pokud vás také trápí špinavá fasáda, tak teď už víte, jak se obrátit. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top