Čištění a úklid

Strojové čištění, impregnace a umývaní průmyslových podlah Praha

Čištění průmyslové podlahy Praha

Přes zbožná přání některých „nadšenců, či fantastů,“ stále ještě nejsou k dispozici samočistící podlahy. Takže nezbývá, než-li je i dnes pravidelně a přiměřeně čistit a ošetřovat. Lze tak činit různými způsoby. Tím nejlepším je bezesporu odborný postup profesionálů. Jednou z firem, která takový postup nabízí je úklidová a čistící společnost A SERVIS. Pokud se podrobněji zaměříme na téma podlahy – platilo a stále platí, že odborně položená podlaha z kvalitního materiálu má ty nejlepší předpoklady sloužit svému majiteli skutečně dlouhou dobu. Každý odborník přitom dobře ví. Že životnost podlahy je podmíněna pravidelnou péčí, adekvátním čištěním a také kvalitní ochranou jejího povrchu. Nic naplat, pouhé občasné vysátí nebo setření vlhkým mopem rozhodně z dlouhodobého hlediska, stačit nebude. Ještě větší nebezpečí ovšem hrozí podlahám, pokud je podlaha čištěna neodzkoušenou a neznámou chemií, technikou nebo metodou. Základním přepokladem kvalitního ošetření podlahy je prověřenost v praxi! Firma A SERVIS během svého dlouhodobého působení v profesionálních úklidových službách, řešila nespočet případů, které skončily – jak pro podlahu, tak pro nešťastného majitele nevesele. Přitom finační částka za odborné kvalitní ošetření podlahy. Vždy byla a zůstane neporovnatelně nižší, než-li suma, která je vynaložena na opravu, rekonstrukci, nebo dokonce výměnu podlahy.

Je…

Je proto zcela jednoznačné, že každá podlaha si zaslouží speciální odbornou údržbu. A to nejen v podobě povrchového čištění, ale i hloubkového ošetření! Takový proces ovšem počítá s nasazením profesionálních pracovníků, kteří dokonale ovládají moderní techniku a technologie, včetně adekvátních druhů chemických čistících prostředků. V tomto směru má naše společnost A SERVIS zkušeností více jak dost, takže se o ně s vámi  ráda podělí. V současnosti představuje strojové čištění metodu. Která se velice dobře osvědčila u nejrůznějších typů podlah a přináší jedinečné výsledky spokojeným klientům nejen v České republice. Ale rovněž na Slovensku, v Rakousku a Německu.

Naše společnost A SERVIS se proto zásadně spoléhá na skvělé výsledky výkonného jednokotoučového čistícího stroje. Činnost tohoto stroje představuje úvodní část čistícího procesu. Jeho důkladné vykartáčování celé podlahové plochy je neodmyslitelně spjato s použitím přesně svolených chemických čistících prostředků. Čistící chemie je přímo na místě vybírána zkušenými pracovníky firmy Čištění průmyslové podlahy Praha  – vždy s ohledem na typ ošetřované podlahy, její materiál, kvalitu, povahu a stav znečištění. Odborné strojové čištění podlahy tedy závisí na precizním a systematickým vydrhnutí celé plochy za pomoci účinné, ovšem šetrné chemie. Z ošetřované podlahy jsou tímto způsobem spolehlivě uvolněny veškeré nečistoty, mnohaletá zašlapaná a zažraná špína, i mastnota. Při aplikaci chemických čistících prostředků, odborníci firmy nejčastěji uplatňují šetrné a spolehlivé účinky chemie zásaditého typu.

Agresivnější…

Agresivnější a ještě účinnejší chemické prostředky kyselého charakteru se s opatrností používají při čištění podlah, které byly zasaženy stavebními nebo rekonstrukčními pracemi. Vzhledem k mnohaleté praxi zkušených odborníků firmy – nemusí mít klient žádné obavy z nežádoucích vlivů těchto kyselých chemických látek na ošetřovanou podlahu. Stejně důležitým, a stejně tak zásadním představitelem následující etapy strojového čištění je třímotorový průmyslový vysavač. Díky jeho – až neuvěřitelnému sacímu výkonu – pracovníci firmy A SERVIS odsají s přehledem veškeré uvolněné nečistoty a špínu, a to až z hloubky struktury podlahového materiálu. Vysavač rovněž spolehlivě z podlahy odstraní zbytky vody a použité chemie.

Poté následuje pečlivé umytí celé podlahové plochy čistou vodou, při kterém jsou neutralizovány veškeré účinky použité chemie. Čistící proces je tak ukončen po vyschnutí ošetřené podlahy. Nyní je klientova podlaha již hygienicky čistá a vydezifikovaná. Laik by si proto mohl myslet, že stav ošetřené podlahy již nemůže být lepší – opak je pravdou. Právě nyní totiž přichází rozhodující fáze, která rozhoduje o konečné a dlouhodobé kvalitě, resp. o životnosti podlahy. Úklidová a čistící společnost A SERVIS vždy upozorňuje všechny své klienty, že bez odborného zakonzervování precizně vyčištěné podlahy by se její povrch opět začal špinit, a to během krátké doby –  přičemž by rovněž hrozilo reálné nebezpečí mechanického poškození. Bez navoskování je totiž podlaha velice snadno zranitelná. Což by pochopitelně žádný rozumný majitel neměl nechat připustit.

Naše…

Naše společnost A SERVIS realizuje tento mimořádně důležitý technologický krok během procesu tzv. fluatace. Jeho významné výhody mají několik úrovní. Je odborně prokázáno, že absence závěrečného zakonzervování podlahy – vede skutečně ke zmíněným problémům s čistotou, k poškození povrchu až k nevratnému poškození. Odborný postup zakonzervování, nebo-li navoskování je tedy následující. Na precizně čistý a ošetřený povrch podlahy specialisté firmy A SERVIS aplikují dvě až tři vrstvy moderního průmyslového polymeru tak, až se utvoří kompaktní, odolný a pevný film. Tento postup by měl vlastně být automatickým završením hloubkového strojového čištění u každé podlahy. Vosk spolehlivě a dlouhodobě zajistí, že se podlaha nebude rychle znečišťovat a zachová si svůj působivý estetický vzhled. Naše společnost impregnuje podlahy matným nebo pololesklým voskem kvalitní německé značky PKD, který se nám v praxi nejlépe osvědčil. Jeho výhody a přednosti jsou zcela jednoznačné. Vrstva polymeru působí jako efektivní protektor, díky kterému je podlaha komplexně chráněna.

Odborně navoskovaná podlaha získává materiálovou pružnost a nabízí potřebné protiskluzové vlastnosti, které ocení zejména senioři a rodiče malých dětí. Jednoznačně, bezpečnost pohybu po navoskované podlaze by měla vždy patřit ke klíčovým požadavkům. Elasticita podlahového materiálu je zárukou odolnosti při různých typech zátěže, takže nedochází k poškrábání a narušení celistvosti podlahové plochy. Početní klienti naší společnosti rovněž jednohlasně a s dobrým pocitem kvitují skutečnost, že podlaha naimpregnovaná moderním polymerem se mnohem snadněji, lépe a komfortněji udržuje, přičemž také výtečným způsobem eliminuje otisky bosých nebo upocených nohou. Strojové hloubkové ošetření podlahy a následná aplikace vrstvy ochranného průmyslového polymeru je rozhodně rozumnou investicí, která moderním způsobem dlouhodobě řeší nejen čistý a působivý vzhled každé podlahy, ale rovněž významně prodlužuje její životnost!
A SERVIS LIPKA, s.r.o.

 

 

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top