Čištění a úklid

Strojové čistenie podlahy, ideálna metóda

efektní čištění podlah

 

V upratovacej firme ponúkame celý rad upratovacích služieb a v tomto článku by sme sa chceli venovať čisteniu podláh. Okrem toho ponúkame čistenie liatych podláh. Naša upratovacia firma realizuje strojové čistenie podláh. K úspešnému strojovému čisteniu podláh používame kotúčový stroj, ktorý zaistí detailné a hĺbkové vyčistenie. Postupujeme nasledujúcim spôsobom, podlahu najskôr kvalitne vydrhneme pomocou veľmi účinnej čistiacej chémie. Hneď ako bol povrch dôkladne vykefovaný, nasleduje odsatie všetkých nečistôt, mastnoty a vlhkosti vysoko výkonným vysávačom, na ktorom je napojená hubica s gumovými lištami. Potom podlahu ešte raz namočíme čistou vodou, aby sa neutralizovala od zvyšného chemického roztoku a necháme doschnúť. Kotúčový stroj, ktorý pre strojové čistenie podláh využívame, je jediným prístrojom, ktorý dokáže detailne a generálne vyčistiť akýkoľvek druh podlahy.

Tento jednokotúčový stroj o váhe 50 kg s prítlakom na kotúč s priemerom cca 45 cm, využívame na čistenie podláh, ako sú dlažby, linolea, marmolea, plávajúce podlahy, betónové podlahy, liate podlahy alebo kameninové podlahy. Veľmi dôležité je si potom nechať aj podlahu zakonzervovať voskom. Voskovanie podláh je vhodné na linoleum, marmoleum, lakované parkety a ďalšie druhy mäkkých pevných podláh. Vďaka voskovaniu podláh nielen lepšie vyzerá, ale aj dlhšie vydrží a získa protišmykový povrch. Dobre udržiavaná podlaha skrátka dokáže zlepšiť celkový dojem z interiéru. Polymérový vosk nanášame v dvoch a troch vrstvách, aby vznikol jednoliaty povrch, ktorý zabráni nečistotám, aby sa nedostali hlboko do štruktúry podlahy a nepoškodili ju. Na každý typ povrchu sa hodí iný vosk a naši odborní pracovníci vždy zvolia vyhovujúci vosk na ošetrovanú podlahu.

K voskovaniu podláh používame vysoko kvalitné vosky, ktoré zabezpečia, že Vaša podlaha bude vyzerať dobre ešte dlho po jej ošetrení. Frekvencia voskovania podlahy veľmi záleží na umiestnení a namáhavosti podlahy. Na podlahu dávame prevažne vosk, ktorý je v pololesku alebo matu. Zanedbať voskovanie podlahy sa neoplatí. Kompletná rekonštrukcia zanedbanej podlahy totiž môže siahať do sumy, za ktorú by ste si zaobstarali podlahu novú. Voskovanie podláh odporúčame vždy po strojovom vyčistení. Výhodou vosku – polyméru je, že na podlahách nie sú vidieť stopy, má mierny protišmyk a predovšetkým sa vďaka nemu podlaha lepšie udržuje.

Našou poslednou zákazkou bolo čistenie podláh v domácnosti, kde rodičia nechali deti chvíľu bez dozoru, a tie začali jazdiť dom na kolieskových korčuliach. A klienti ani nemali chuť ani silu sa púšťať do čistenia, tak kontaktovali nás. A my sme sa už o všetko postarali.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top