Čištění a úklid

Zimná sezóna je za rohom, pripravme sa

čištění betonových podlah

Zima sa neodvratne blíži, k čomu patrí aj lyžiarska sezóna, na ktorú sa teší mnoho ľudí. Sneh, lyžovanie a večerné party v horskej chate, čo viac si priať? Ale prv než niekam vyrazíte, je potrebné si   nájsť to správne lyžiarske vybavenie. Väčšina ľudí, ktorá si kupujú nové vybavenie do hôr, sa úzkostlivo sústredí na správny výber lyží, teda na ich dĺžku, šírku a podobne. Rovnakú pozornosť by ste mali ovšem venovať výberu lyžiarskych topánok, ktoré s lyžami tvoria jeden celok. Aj na perfektných lyžiach sa vám bude zle jazdiť, pokiaľ vám lyžiarka nebude poriadne sedieť a nielen že sa vám bude zle jazdiť, ale môžete aj jednoduchšie prísť k úrazu.

Pri skúšaní lyžiarok je potrebné si pozrieť omnoho viac vecí než len to, že sa do nich vojdete. Aby ste vedeli, či lyžiarky poriadne sedia, je potrebné ich zapnúť až do poslednej pracky. Po upevnení lyžiarky dajte nohu do flexi – do polohy, v ktorej ju máte pri lyžovaní, takže koleno dopredu (tak sa päta dostane dozadu a chodidlo bude v správnej polohe). Po tomto postupe a obutí obidvoch lyžiarok si v nich stúpnite, dajte kolená dopredu a niekoľkokrát sa oprite o holene. A ak vás v tomto prípade nikde nič netlačí a zároveň cítite, že je noha aj v holeni spevnená, potom máte vyhraté a môžete ísť bez obáv brázdiť lyžiarske zjazdovky. Pokiaľ si nebudete sami presne dať rady, požiadajte obsluhu. Vždy je rozumné sa obrátiť na odborníkov, aj keď si myslíte, že si viete dať rady.

To platí dokonca aj v prípade domácich prác. Zverte radšej svoj koberec firme, ktorá realizuje profesionálne hĺbkové čistenie kobercov či čistenie betónových podláh.

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top