Čištění a úklid

Horolezci, aj tí umývajú okná

Co použít na okna

Zdedila som po babičke nájomný dom, ktorého byty sme sa s manželom rozhodli prenajímať. Musíme však čistiť spoločné priestory – schodiská, chodby a pivnice. Prijímali sme jednu dámu. Mala úlohu umývať okná raz za čas.

Keď došlo k prvému umývaniu, zavolala nám, že túto prácu nie je schopná vykonať, okná sú totiž až príliš vysoko, musela by ich umývať z rebríka, navyše je na chodbe nad schodiskom umiestnené strešné okno, ku ktorému nie je možný prístup ani z rebríka. Jeho zlá dostupnosť je zjavná v tom, ako strašne špinavé je to okno.

Riešenie bolo jasné, potrebujeme najať firmu, ktorá umýva okná vo výške. Pustila som sa do hľadania firmy, ktorá bude mať dostatočné vybavenie, skúsenosti s výškovými prácami a pokiaľ možno aj kladnej odozvy zákazníkov na prácu jej zamestnancov. Zodpovedala tomu vychýrená spoločnosť, ktorá sa zameriava na okná čistenie.

Na umývanie okien vo výškach jeho zamestnanci používajú montážne plošiny, horolezeckú techniku, rebríky a teleskopické tyče. Väčšina okien na chodbe sa dala umyť s pomocou rebríkov a teleskopických tyčí, sa stropným oknom to ale také jednoduché nebolo. Rebrík sa v týchto miestach použiť nedal, teleskopická tyč by toho tiež veľa nespojila, z montážnej plošiny by sa k oknu dostávali len ťažko, preto prišlo na rad horolezecké vybavenie.

Bola to zaujímavá prehliadka, nemala som o pracovníka obavy, pretože postupoval veľmi opatrne, dodržiaval bezpečnostné pravidlá a mal dobré istenie. Ale stále to vyzeralo veľmi pôsobivo. Nemôžete vidieť horolezca každý deň. Okrem toho, ktorý dokonale vyčistí okná.

Práca tejto spoločnosti bola pre nás skvelá. Chceme s nimi spolupracovať dlhodobo.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top