Čištění a úklid

Umění má mnoho podob.

Výškovým mytím oken

V naší soukromé obrazárně máme na stálo zaměstnané dvě uklízečky. Ty mají za úkol zvládnout během nočních hodin úklid dvou poměrně rozlehlých pater. Takovou zajímavostí je, že je zde prakticky všechno prosklené – velká okna, velké výlohy, schodiště, výtah. Což samozřejmě také znamená velkou plochu na uklízení. Není to tedy jednoduchá práce a loajálnosti našich zaměstnanců si velmi vážíme. Vždy jsme byli s jejich prací maximálně spokojení.

Nicméně problém se objevil v okamžiku, když jsme u nás pořádali speciální akci a na okna jsme nalepili různé poutače a reklamy. Firma, která nám vše připravovala, tvrdila, že vše půjde bez problémů odlepit a na oknech nic nezůstane, nicméně to nebyla úplně pravda. Když se to naše paní na uklízení snažily seškrabat, na oknech ještě zůstal lepivý povlak, který šel opravdu těžko dolů. Navíc některé nálepky byly předtím umístěné dost vysoko, takže bez žebříku to nešlo a bylo to opravdu ve velké výšce.

Nakonec…

Nakonec jsme usoudili, že po mnoha peripetiích raději objednáme nějakou úklidovou firmu, která by nám s tímto úkolem pomohla. I když jsem s žádnou úklidovou firmou neměla zkušenost, rozhodla jsem se vzít si to za úkol a nějakou firmu najít. Po nějaké době hledání na internetu a pročítání recenzí jsem se rozhodla pro firmu, kteří na svých internetových stránkách měli napsáno, že se zabývají mytím podlah, čištěním koberců, odstraňováním graffiti a plísní, a hlavně Výškovým mytím oken. Což koneckonců byl také náš případ. Tedy jsem ještě ten den zavolala na centrálu a popsala paní celou situaci. Paní mě ujistila, že to určitě nebude problém a všechno vyčistí.

No, byla jsem zvědavá. A musím říci, že když jsem viděla pracovníky k nám přijít, tak už jsem pomalu paní z centrály věřila, že to nebude problém. Protože to obrovské množství různých čisticích prostředků a vybavení na úklid mě až překvapilo. Ale bylo vidět, že to jsou proškolení profesionálové, protože v jejich podání úklid vypadal jako ta nejjednodušší činnost na světě. Rovnou využili i techniky, kterou měli na práci ve výškách a vše jim šlo od ruky. Co mě také potěšilo bylo to, že nám umyli a vyčistili veškeré přilehlé plochy, okenní rámy, a navíc ještě i žaluzie, které sice nepoužíváme, ale jsou tam.

Když…

Když jsem se pak ptala, co používají na leštění, tak mně jeden z pracovníků vysvětlil, že nepoužívají žádné přípravky, ale že používají metodu tzv. suchého leštění, což znamená, že vše, co na leštění potřebují, je síla a kvalitní bavlněné utěrky a menší hadříky. Byla jsem překvapená, že v dnešní době dělá někdo něco tak poctivě. Většinou si totiž práci chce každý usnadnit.

Ale bylo vidět, že to takhle dělají běžně. Protože ten jejich um byl vidět na první pohled – vše bylo dokonale vyleštěné a nikde nebyly žádné šmouhy. Musím říci, a to naše uklízečky nechci podceňovat, ale lépe umytá skla jsem dlouho neviděla. Úklidová firma u nás odvedla skvělou práci a rozhodně budeme do budoucna uvažovat o možnosti, aby u nás okna občas umyli, protože je radost na taková okna pohledět. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top