Čištění a úklid

Kvalitné umytie výkladov a spoľahlivý servis

Vediem francúzskej bistro. Sídlime v rohovej budove s množstvom okien. Bistro je usporiadané tak, aby väčšina stolčekov stála pri oknách a zákazníci tak mohli pozorovať dianie na ulici. To si však vyžaduje perfektne umyté okná. Ťažko by niekoho zvonku prilákal pohľad skrz ušpinené sklo a rovnako tak by aj zákazníkom vnútri mohol vadiť výhľad cez okná plná šmúh a špiny.

Musel som zabezpečiť perfektné umývanie okien. Pustil som sa do pátrania po upratovacej firme, ktorá by okná umývala kvalitne, bola spoľahlivá a časovo sa prispôsobila našim možnostiam.

Známi odporučili skúsených umývačov, umývanie okien vo výške. Bistro má otvorené od 10. do 23. hodiny. Umývanie okien v tejto dobe nepripadalo do úvahy. Pre zamestnancov však nebol problém začať s prácami v ranných hodinách, aby bolo všetko hotové ešte pred začiatkom otváracej doby.

Umývací tím prišiel skoro ráno. Obával som sa, že ešte pred začatím prác prebehne obvyklý ranný rituál, to znamená kávička, cigárko, klábosenie atď. Nič také sa však nekonalo, ako ozajstní profesionáli sa ihneď pustili do práce.

Okná umývali starostlivo. Zvolili netradičný postup, keď sa sklá leštia bez prostriedkov na leštenie, a to za sucha iba s použitím bavlnenej utierky. Vysvetlili mi, že jedine takto sú schopní docieliť ozajstného lesku a dokonale čistého okna. Podľa ich skúseností sa pri použití leštidla na mokré okná prichytávajú ďalšie nečistoty, nehovoriac o tom, že leštidlo často zanecháva šmuhy.

Po leštení vyzerali okná naozaj skvele. Mal som pocit, že ich lesk teraz musí vábiť všetkých okoloidúcich. Okamžite som sa s nimi dohodol na pravidelnej spolupráci a v žiadnom prípade toho neľutujem, musím si ich služby neustále pochvaľovať.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top