Čištění a úklid

Je důležité si plnit sny!

Umývání oken

Když jsme si s manželkou chtěli otevřít restauraci v podstatě na dědině, mnozí z našich známých a rodiny nám říkali, že jsme šílení a že naše úsilí nebude mít dlouhého trvání. Že skončíme jako ti, co hospůdku vlastnili před námi. Zvláště těm nevěřícím jsme chtěli dokázat, že se pletou a že budeme široko daleko vyhlášení díky poctivé domácí a speciálně regionální kuchyni. Lépe řečeno regionálním surovinám.

Námi zakoupená hospůdka byla tehdy ve velmi bídném stavu. Potřebovala nutně rekonstrukci. Uvnitř to vypadalo jako scéna vytržená z filmů o Divokém Západě. Uběhlo ještě docela dost vody, než jsme mohli sami naši rodinnou restauraci otevřít. Po rekonstrukci jsme nutně potřebovali pomoci s úklidem. Zvláště okna byla tak znečištěná, že jsem v tom manželku samotnou nechtěl nechat.

Nakonec…

Nakonec jsme se rozhodli, že se raději obrátíme s požadavkem na specializovanou firmu, jež se zabývá mytím oken a výloh. Vybírání nebylo snadné, ale nakonec jsme měli šťastnou ruku. Vyvolenou byla realizační skupina, která se specializuje na Umývání oken  a jezdí za klienty po celé České republice a vlastně i do zahraničí. Domluvit se s nimi na termínu a podrobnostech zakázky nebyl žádný problém a komunikace probíhala velmi rychle.

Následně nás navštívila trojice skutečně schopných lidí, kteří vědí, jak svou práci mají nejlépe odvést a mají svoje ověřené postupy. Nejdříve prosklené plochy pečlivě umyli čistým rozmývákem a následně vše důkladně setřeli pomocí stěrky s kvalitní gumou.Po proschnutí umyté plochy pracovníci provedli leštění na sucho čistou bavlněnou plenou. Díky obrovským dlouholetým zkušenostem je vždy realizována vlastní kvalitní technologie tzv. triku suchého leštění.

I když…

I když je to určitě fyzicky náročnější postup, okna vyleští pouze na sucho, a tím je zaručeno, že okna zůstanou déle čistá. Společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. má spolehlivě ověřeno, že při použití leštících přípravků za mokra. Jsou po krátkém čase vidět na oknech esteticky nepřijatelné šmouhy a tahy leštění. Při vlastním mytí skleněných ploch. Proto nesmí zůstat na oknech ani žádné zbytky starého leštidla.

Hrozilo by reálné nebezpečí, že i staré leštidlo za čas vlivem povětrnostních podmínek vystoupí a jsou viditelné nevzhledné stopy a mapy po leštění. Společnost tímto způsobem zajišťuje mytí oken v jakoukoliv denní dobu po celý rok. Po jejich zásahu okna restaurace opravdu dlouhou dobu zůstala čistá. I když je to vysoce namáhané prostředí, co se provozu a vnějších i vnitřních podmínek týče. Teď je tomu už nějaký ten rok a naše spolupráce trvá.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top