Technologie

Elektromotory do prostredia s nebezpečenstvom výbuchu a ich špecifické vlastnosti

elektromotor 315kW

Spoločnosť VYBO Electric má širokú škálu elektromotorov skladom, vrátane tých, ktoré sú určené pre ťažký priemysel a do prostredia s nebezpečenstvom výbuchu. Zistite, v čom sú špecifické elektromotory určené do nebezpečné prostredia, čo všetko vydržia a ako sú chránené.

Zariaďovanie prevádzok s nebezpečenstvom výbuchu či vznietenia predstavuje vždy veľkú výzvu a špecifické potreby tohto typu prevádzok treba mať na pamäti nielen pri výbere elektromotora ale aj iných elektronických zariadení a doplnkov. Vo všeobecnosti môžeme zhrnúť, že ide o prevádzky s nebezpečenstvom výbuchu horľavých pár, plynov, prípadne priestory s vysokým rizikom vznietenia. Na dosiahnutie celkovej bezpečnosti prevádzky je potrebné, aby bol elektromotor skonštruovaný podľa špecifických požiadaviek.

Jednotlivé triedy prevedenia majú označenie typu ochrany, ktoré je uvádzané písmenami Ex a písmenom označujúcim typ ochrany. V prípade elektromotorov určených do prostredia s nebezpečenstvom výbuchu sa najčastejšie stretávame s označeniami Ex d, kedy ide o elektromotor s pevným uzáverom, Ex e – elektromotor so zaisteným prevedením a Ex n, teda elektromotor v neiskrivom prevedení.

VN a NN elektromotory do prostredia s nebezpečenstvom výbuchu skladom

Vo VYBO Electric si môžete vybrať vysokonapäťové a nízkonapäťové elektromotory do prostredia s nebezpečenstvom výbuchu, ktoré vyhovujú aj požiadavkám ťažkého priemyslu. Ide predovšetkým o kvalitné nevýbušné elektromotory BARTEC, ktoré spĺňajú aj medzinárodné požiadavky ATEX a sú vyhotovené s pevným uzáverom.

Dôležitou súčasťou ponuky spoločnosti VYBO Electric sú VN elektromotory do prostredia s nebezpečenstvom výbuchu, ktoré sú k dispozícii s výkonnostným rozsahom 100 – 2 250 kW. Čo sa týka konštrukcie, tá je mimoriadne pevná a je vyhotovená z oceľovo-kompozitných materiálov. Samozrejmosťou je krytie IP55 a IP56.

Spoločnosť VYBO Electric si veľmi zakladá na skladovej dostupnosti, ako jediná spoločnosť v strednej Európe má skladom množstvo rôznych elektromotorov určených do prostredia s nebezpečenstvom výbuchu. Spoľahnúť sa teda môžete na veľmi rýchle dodanie a v prípade potreby aj na rýchle dodanie náhradných dielov a príslušenstva k elektromotoru.

M. Klamo

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top