Čištění fasád

Nedaří se vám vyčistit fasádu?

plíseň na zdi

Jsem správcem naše paneláku a nedávno jsem se musela postarat o to, že bylo potřeba vyčistit naši fasádu. Protože nejenom, že bylo opravdu špinavá, ale byla i plíseň na zdi. A nemohlo to tam zůstat, protože by se plíseň mohla rozlézt a zeď poničit. A protože jsem věděla, že se o to jen tak sama nepostarám a naše uklízečka taky ne, začala jsem si o tom něco hledat. Přece jenom, jak bychom mohly, když ta plíseň byla tak vysoko, to by byla hotová sebevražda.

aplikace LSG

Tak jsem si sedla k internetu…

Tak jsem si sedla k internetu a začala pátrat po nějakém řešení. A našla jsem příčinu, proč se tam ta plíseň vlastně udělala. Plíseň se tvoří hlavně na zateplených fasádách a problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka cca 2,5 milimetrů, a to je jeden z hlavních problémů. Na severní, či západní straně nikdy nesvítí tolik slunce. Tato vlhkost vytvořená na těchto stranách fasády se tedy nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky, které mají cca 2-3 centimetry a ještě je pod nimi materiál – třeba tvárnice, cihly, siporex, a další, který si umí vlhkost nasát, a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. Teplo, vítr, mráz a atd.

LSG nátěr

A pokud je tato jemně strukturovaná omítka…

A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně. Naštěstí se o vše postarala úklidová firma, kterou jsem taky našla na internetu. Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí se tak vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. LSG je taky aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. plíseň na zdi

nátěr proti plísním

Někdy se stane, že…

Někdy se stane, že je plíseň velice rozšířená, tak je třeba, aby byla zeď nejdříve mechanicky ošetřena a poté na ni dán nový nátěr a až poté nanesen protiplísňový nátěr LSG. Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. nabízí celou řadu dalších služeb. Patří k nim čištění koberců, podlah, odstranění starého vosku (polymeru) z podlahy a nanesení nové ochranné polymerové vrstvy, strojové čištění čalounění. Realizují denní a pravidelné úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem. Provádí také čištění, leštění, mytí oken, mytí výloh a prosklených ploch, a to i ve výškách. Po dohodě čistí i žaluzie, lamely, rolety, a markýzy. Odstraňují nedovolené polepy, reklamní polepy, ochranné fólie, samolepky, bannery ze všech prosklených ploch. Takže je vidět, že mají opravdu široké pole působnosti.

jak ochránit fasádu domu

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top