Technologie

Šnekové elektroprevodovky

snekova elektro-prevodovka

Šnekové, alebo tiež nazývané závitové či bočné elektroprevodovky sú veľmi špecifickým typom prevodoviek. Ide zároveň o jeden z najpopulárnejších a najdostupnejších typov. Dovoľujú bočné namontovanie a určenie rýchlosti otáčania, či prenos krútiaceho momentu. Mimobežné osi zvierajú uhol väčšinou rovných 90°. Ich využitie v priemysle je skutočne širokospektrálne. Medzi ich hlavné výhody patrí vysoká účinnosť, kompaktná veľkosť s nízkou hmotnosťou, či možné namontovanie v rôznych polohách. Tento typ prevodoviek sa tiež pýši svojou dlhou životnosťou, nízkou hlučnosťou a vysokou efektivitou. To robí zo šnekovej prevodovky skutočne univerzálny nástroj.

Využitie v domácnosti

Používajú sa v domácnostiach napríklad v ladiacich nástrojoch na akustickú gitaru či basu. Ide však o netradičný typ šnekovej prevodovky, keďže sa dá ladiť hore aj dole, kdežto väčšina bežných priemyselných šnekových elektroprevodoviek sa môže otáčať len jedným smerom.  

Využitie šnekových prevodoviek v priemysle

Šneková elektro-prevodovka sa často používa napríklad vo výťahoch a to najmä kvôli ich striedmej veľkosti. Keďže zároveň tieto prevodovky nemôžu prenášať pohyb naspäť, ide aj o spoľahlivú záložnú brzdu. Tento jednotný pohyb je výhodou v celej rade ďalších aplikácií, ako sú napríklad rôzne výrobné pásy. Tie jednoducho bežia a ak nastane problém tak sa manažér nemusí obávať toho, žeby sa pás začal pohybovať v opačnom smere, keďže sa zastavia. Šnekové prevodovky sa tiež skvele hodia do jednoúčelových strojov, stavebnej či miešacej techniky a dopravníkov všetkých typov. 

Technická podpora k šnekovým prevodovkám

Šneková prevodovka môže byť aj vo vašom podnikaní tým správnym pomocníkom. Stačí len vedieť ako ju správne využiť. V tom a taktiež vo výbere správneho typu práve pre váš typ aplikácií vám radi poradia odborníci na prevodovky z tímu VYBO Electric.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top