Technologie

Elektroprevodovka ako cesta k efektívnejšiemu využívaniu elektromotora

elektromotor 75kWModerné asynchrónne elektromotory sú vhodné na využitie v rôznych priemyselných prevádzkach. Či už sa rozhodnete pre použitie elektromotora na pohon dopravníkov, miešadiel, drvičov, mlynov, ventilátorov alebo iných zariadení, vždy by ste mali vedieť, že na odbornosť VYBO Electric sa môžete maximálne spoľahnúť. Okrem elektromotorov ale ponúkame aj ďalšie príslušenstvo, vďaka ktorým bude chod vašej prevádzky ešte efektívnejší.

Ešte predtým ako sa pozrieme na samotné využitie jednotlivých typov elektroprevodoviek, povenujme sa trochu teórii o asynchrónnych elektromotoroch.

Oplatí sa vedieť, že rýchlosť otáčok asynchrónneho motora je daná kmitočtom vstupného striedavého napätia a počtom pólov. Asynchrónne elektromotory teda ponúkame s rôznymi rýchlosťami resp. rýchlosťou otáčok. Samozrejme, jednotlivé elektromotory je možné aj dodatočne prispôsobiť presne tak, aby vyhovovali vašim potrebám.

Čelné a závitnicové elektroprevodovky

Ak vám pevná konfigurácia, resp. konkrétna rýchlosť otáčok nevyhovuje, je možné využiť elektroprevodovku. Umožňuje totiž redukovať rýchlosť elektromotora, pričom jej jednoznačnou výhodou je nízka záťaž hriadeľa. Samozrejme elektroprevodovku je potrebné vyberať s ohľadom na potreby konkrétnej prevádzky a tiež na konkrétne parametre elektromotora, s ktorým bude spolupracovať.

Na výber je z dvoch základných typov – závitnicové elektroprevodovky a čelné elektroprevodovky. Najčastejšie sú využívané elektroprevodovky pre motory s výkonom do 11 kW. Pre náročnejšie prevádzky ťažkého priemyslu samozrejme nie je problém siahnuť ani po elektroprevodovke pre výkon do 6 000 kW a točivý moment až 2 000 kNm.

Aby bola zabezpečená rýchla dostupnosť, vo VYBO Electric máme viaceré druhy elektroprevodoviek skladom vo väčších počtoch. Samozrejme, s výberom tej správnej elektroprevodovky vám veľmi radi pomôžeme.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top