Čištění a úklid

Nečistoty na vaší fasádě a ošklivá plíseň

vlhkost a plísně

Bydlím v rodinném domku za městem a už delší dobu jsem si říkala, že bych měla udělat něco s tou fasádou. Ten dům byl starší, zdědila jsem ho a opravdu hezky si zrenovovala vnitřek, ale o venek jsem se moc nestarala. Ale musel jsem s ním něco udělat, fasáda byla opravdu špinavá a nevypadalo to vůbec dobře. A když se na ní začala dokonce dělat vlhkost a plísně, tak už to byl vážně konec. A protože jsem věděla, že se o to jen tak sama nepostarám, začala jsem si o tom něco hledat.

A našla jsem příčinu, proč se tam ta plíseň vlastně udělala. Plíseň se tvoří hlavně na zateplených fasádách a problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka cca 2,5 milimetrů a to je jeden z hlavních problémů. Na severní, či západní straně nikdy nesvítí tolik slunce.

Tato…

Tato vlhkost vytvořená na těchto stranách fasády se tedy nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál  – třeba tvárnice, cihly, siporex, a další, který si umí vlhkost nasát, a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. Teplo, vítr, mráz a atd. A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně.

Naštěstí se o vše postarala úklidová firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. kterou jsem taky našla na internetu. Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí se tak vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření.

LSG…

LSG je taky aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. Někdy se stane, že je plíseň velice rozšířená, tak je třeba, aby byla zeď nejdříve mechanicky ošetřit a poté dát nový nátěr a až poté dát protiplísňový nátěr. S LSG mám opravdu ty nejlepší zkušenosti, od té doby s plísněmi nemáme žádné problémy a věřím, že je na několik let ani mít nebudeme.

Na tento nátěr je skutečně spolehnutí. Tato firma navíc nabízí i odstraňování graffiti, mytí oken a výloh, a to i ve výškách, čištění koberců a podlah. Až budu opět něco potřebovat, tak se určitě obrátím hlavně na ně, protože to budu mít se zárukou kvality. A jejich služby realizují nejen po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. Takže je vidět, že jsou opravdu žádaní.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top