Čištění podlah

Mytí podlah rotačním strojem. Odstranění černých šmouh od pneumatik z betonové podlahy

Čištění černých šmouh z podlah

Naše úklidová firma…

Naše úklidová firma A SERVIS LIPKA, s. r. o. se zabývá celou řadou úklidových služeb a v tomto článku bychom se chtěli věnovat našemu strojovému čištění podlah, impregnaci betonových podlah a litých stěrek v halách, voskování linolea a Čištění černých šmouh z podlah. K úspěšnému strojovému čištění podlah používáme kotoučový stroj, který zajistí detailní a hloubkové vyčištění. Podlahu nejdříve kvalitně vydrhneme pomocí velmi účinné čistící chemie. Jakmile byl povrch důkladně vykartáčován, následuje odsátí veškerých nečistot, mastnot a vlhkosti vysoce výkonným vysavačem, na kterém je napojena hubice s gumovými lištami. Poté podlahu ještě jednou namočíme čistou vodou, aby se neutralizovala od zbylého chemického roztoku a vše necháme doschnout. Kotoučový stroj, který pro strojové čištění podlah využíváme, je jediným přístrojem, který dokáže detailně a generálně vyčistit jakýkoliv druh podlahy.

 

Tento…

Tento jednokotoučový stroj o váze 50 kg s přítlakem na kotouč s průměrem cca 45 cm může vyčistit hned několik druhů podlah. Patří mezi ně dlažby, linolea, marmolea, plovoucích podlah, betonových podlah, litých podlah nebo kameninových podlah. Po důkladném vyčištění podlahy strojovým mytím je důležité podlahu ošetřit polymerovým voskem tzv. fluatační nátěr. Voskování podlah je vhodné na linoleum, marmoleum, lakované parkety a další druhy měkkých pevných podlah. Díky voskování podlah nejen lépe vypadá, ale také déle vydrží a získá protiskluzový povrch. Dobře udržovaná podlaha zkrátka dokáže zlepšit celkový dojem z interiéru. Polymerový vosk nanášíme ve dvou a třech vrstvách, aby vznikl jednolitý povrch, který zabrání nečistotám, aby se nedostaly hluboko do struktury podlahy a nepoškodily ji. Na každý typ povrchu se hodí jiný vosk a naši odborní pracovníci vždy zvolí vyhovující vosk na ošetřovanou podlahu.

 

K voskování…

K voskování podlah používáme vysoce kvalitní vosky, které zajistí, že vaše podlaha bude vypadat dobře ještě dlouho po jejím ošetření. Četnost voskování podlahy velmi záleží na umístění a namáhavosti podlahy. Na podlahu dáváme převážně vosk, který je v pololesku nebo matu. Voskování je opravdu důležité, protože nejenom že je podlaha poté krásnější, lépe se udržuje a hlavně – prodloužíte tím její životnost. Voskování podlah doporučujeme vždy po strojovém vyčištění. Další výhodou je, že na podlahách nejsou vidět tolik stopy, má mírný proti-skluz a především se díky němu podlaha lépe udržuje. Jednou z našich posledních zakázek bylo čištění podlahy v jedné domácnosti, kde se konal trochu větší večírek. A na majitelích bylo vidět, že si s veškerými skvrnami úplně nevěděli rady. A tak se obrátili na nás. Pro nás nebylo problém se o to postarat. Bylo na nich vidět, že jsou velmi rádi, že už s podlahou nebudou mít takový problém s jejím udržováním.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top