Odstranění plísně

Tvorbu plísně není dobré přehlížet. Pokud nechcete řešit nepříjemné zdravotní problémy

V naší firmě…

V naší firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o. nabízíme svým zákazníkům řadu úklidových služeb jako je například čištění podlah, odstranění starého vosku (polymeru) z podlahy a nanesení nové ochranné polymerové vrstvy, čistění koberců, strojové čištění čalounění. Realizujeme denní a pravidelné úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem. Dále také zajišťujeme i  postavební úklid či úklidové výškové práce. Provádíme také čištění, leštění, mytí oken, mytí výloh a prosklených ploch, a to i ve výškách. Po dohodě čistíme žaluzie, lamely, rolety, a markýzy. Odstraňujeme nedovolené polepy, reklamní polepy, ochranné fólie, samolepky, banery ze všech prosklených ploch. Zajišťujeme i účinné odstranění plísně a graffiti a s tím souvisí i nabídka ochranných nátěrů. Nyní bychom se chtěli více zaměřit na likvidaci plísní.

 

Jednou…

Jednou z nejdůležitějších věcí je třeba pořádně větrat, pokud chcete předejít vlhkosti ve vašem domě. Z profesionálního pohledu existují dva základní způsoby – přirozené nebo nucené odvětrávání. Například v kuchyni to za nás udělá výkonná digestoř. V ostatních místnostech je nutné pravidelně a intenzívně větrat. Pozor na nevhodný způsob větrání pomocí tzv. ventilaček. Takto pootevřené okno sice zabezpečí cirkulaci vzduchu, ale dochází ke zbytečným únikům tepla a zároveň k ochlazování konstrukcí v okolí samotného okna, respektive k následné kondenzaci vzdušné vlhkosti na těchto místech. Ideální vlhkost je mezi 40 až 60 procenty a je vhodné ji kontrolovat pomocí vlhkoměru. Vhodné také není vaření bez používání odsávače páry a nábytek postavený blízko ke stěně. Spousta lidí si ani neuvědomuje, že i takové na první pohled drobnosti mohou způsobit vážné problémy s plísní.  Ale jako na každý problém i zde existuje řešení. A tím je náš antibakteriální nátěr proti plísním LSG.

 

Je založeno…

Je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Životnost nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. V další omezené míře bude fungovat cca do 10 let. Záruku tato firma garantuje až 2 roky. je aplikovatelný na všechny možné povrchy, například i na dřevo, OSB desky a i keramické obklady a podobné materiály. Našimi posledními zákazníci byly slečny, které předělávaly jeden pokoj a našly v něm plíseň, se kterou si nedokázali poradit. A my jsme rádi, že o pomoc požádaly právě nás. S našimi postupy to nebyl žádný problém a jejich zdi byly opět v pořádku.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top