Čištění a úklid

Jak řešit vandalské graffiti ve Zlíně, jak ochránit fasády proti sprejerským útokům. Anti graffiti Zlín

Zlín a vandalské graffiti

Graffiti je sprostý a bezduchý druh vandalismu, proti kterému je těžké bojovat. Vidět je to prakticky na každém rohu. A to hlavně ve městech. Ale je to možné. A proto se tímto problémem zabýváme v naší úklidové firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o. V našem programu Zlín a vandalské graffiti  se specializujeme na obranu, prevenci a servisu. K tomuto servisu samozřejmě patří i  antigraffiti nátěry, ochrana a účinná obrana proti sprejerům a tomuto vandalismu.

Pořídit si tento nátěr je nejlepším řešením, protože poté graffiti ze zdi jen umyjete a nemáte zničenou fasádu. Bohužel není řešením sprejerský nápis pouze přetřít fasádní barvou, protože by obrazec prosvítal. A to i kdybyste jej přetřeli několika vrstvami. Vždy začne prosvítat, zvláště pokud na dané místo bude svítit slunce. Graffiti je potřeba odstranit a my jej odstraňujeme ze všech povrchů. Kromě skla, u kterého je to bohužel nemožné.

Je třeba…

Je třeba zdůraznit, že úspěšnost odstranění se pohybuje od 60 – 90 %. Po odstranění graffiti zůstávají na některých místech stíny, které se ani při opakovaných pokusech nedaří odstranit. Nabízí se další postupy jak se finálně zbavit zbytků sprejů. U fasád a strukturovaných omítek je třeba počítat s tím, že při odstranění graffiti z neošetřených povrchů můžeme odstranit i barvu fasády. Postup naší práce je následující.

Graffiti nejdříve co nejvíce zeslabíme a poté přetřeme danou fasádní barvou, kterou si rovněž zajišťujeme sami, jen předtím musíme vědět, jaká by barva měla být, aby měla stejný odstín a na fasádě tak nebylo vidět, že dané místo bylo přetíráno. Ale samozřejmě jako u všech jiných věcí, i tady je mnohem lepší si opatřit prevenci než znečištěné zdi graffiti řešit zpětně. A nejlepší prevencí před vandalismem tohoto typu je nechat si nanést na povrch antigraffiti ochranu, která zajistí následné odstranění graffiti se 100% výsledkem.

Jednou…

Jednou z našich posledních zakázek bylo odstraňování graffiti u vchodu nočního klubu, takže majitel z toho nemohl mít radost. Je to něco, co může odkládat spoustu lidí a u nočního klubu to patří dvojnásobně. Prý zvažoval, že by to pouze zatřel, ale poté se rozhodl, že si to raději nechá odstranit. A to bylo rozumné, protože pouhé přetření by opravdu nic. Graffiti nebylo staré, takže nebylo problémem jej odstranit. Vše jsme poté natřeli antigraffitovým nátěrem.

Fasáda je opět v pořádku a majitelé byli s naší prací spokojeni. Naše služby realizujeme nejen po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku, takže ať už potřebujete cokoli, neváhejte se na nás obrátit. Jsme tu pro vás. A k našim službám patří nejenom odstraňování graffiti, ale i čištění koberců, podlah, mytí oken a výloh a také odstraňování plísní.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top