Čištění a úklid

Antigraffiti nátěr je účinná prevence proti vandalismu a sprejům

Ochrana fasád

Na domově důchodců na okraji města sepřed nedávnem objevilo několik graffiti obrázků. No, ani nevím, jestli je můžu nazvat obřízkami. Jsou to spíše čmrkanice a tahy sprejem, které absolutně nedívají smysl. Nemáme v domově ani ponětí, jak se něco takového mohlo stát. nikdo nic neviděl ani neslyšel nějaký nepořádek a hluk okolo domu. Stalo se to asi hodně pozdě v noci nebo časně nad ránem. Každopádně bylo potřeba problém řešit.

Když chodili senioři na procházky a viděli škaredě pomalovaný dům, tak z toho byli nesví a mnozí i rozčilení. Museli jsme se pokusit odstranit graffiti samy, ale nezdařilo se nám. Proto jsme museli požádat firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Ochrana fasád, aby nám pomohla. Firmu známe už několik let, máme s nimi totiž delší spolupráci. Chodí k nám jednou za čas vyčistit koberce nebo podlahy. Máme s nimi skvělé zkušenosti a víme, že se na ně můžeme spolehnout za jakýchkoliv okolností.

Nikdy…

Nikdy nedojeli pozdě a vždy odvedli dokonalou práci. Proto jsme se pro ně rozhodli i tentokrát. Vzpomněli jsme si, že místo čištění podlah a koberců také čistí fasády, a to dokonce od graffiti. Ihned jsme do firmy zavolali a za tři dny už jsme měli po problému. Firma používá nejmodernější technologii a postupy, díky kterým si poradí i se sprejem na fasádě. Antigraffiti ochrana neboli AGO je 100% účinná služba v boji s graffitovému vandalismu.

Mají vyvinutý antigraffitový program, který zahrnuje technologie odstraňování graffiti i z neošetřených ploch, ochranu proti graffitovému vandalizmu a znečištění, aplikaci antigraffitových nátěrů, které jsou jedinou skutečnou účinnou ochranou a obranou proti sprejerům a pouličnímu pseudo umění. Nejprve graffiti odstranili speciálním přípravkem, až tam zbyl opravdu jen hrozně slabý stín, který poté zamalovali fasádní barvou.

Tu…

Tu barvu si předem namíchali. A poté nanesli ochranný nátěr AGO, díky kterému máme jistotu, že se už graffiti na zdi neobjeví. Pokud stěna není chráněna tímto nátěrem, pak je účinnost odstranění jen 60 až 90 procent. Nátěr se nanáší v několika vrstvách. Počet vrstev je závislý dle struktury ošetřovaného povrchu.

U hladkých ploch se obvykle nanáší 3 vrstvy, ale u strukturovaných a pórovitých povrchů je nutné nanést 6 až 12 vrstev. Raději jsme si nechali nanést nátěrem AGO od firmy A SERVIS všechny stěny domova důchodců, kdyby zase chtěl někdo na fasádu něco nastříkat. Když tým odjel, nikdo by nepoznal, že před několika hodinami byla budova hyzděna graffiti.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top