Čištění a úklid

S likvidací plísní se spolehněte na protiplísňový nátěr LSG Prahap

Plísně v bytě Praha

Pracuji jako správce divadla a v jedné z našich šatnách pro herce se udělala plíseň. Zezačátku jsme se o to snažili postarat sami, ale nedařilo se nám to. A to jsou naše uklízečky opravdu hodně poctivé. A ani mně se to nedařilo, takže jsem se rozhodl, že bude nejlepší na to najmout nějakou úklidovou firmu. Ale doposud jsme tuto službu nikdy nepotřebovali, tak jsem nevěděl, na koho se obrátit. Tak jsem byl odkázaný na internet a nejenom, že jsem našel firmu, která se o to postarala.

Ale taky jsem se dozvěděl spoustu zajímavých informací o tom, jak plíseň vzniká. Mezi jednotlivými místnostmi by neměl být teplotní rozdíl vyšší, jak 4 oC. Když chcete mít například v ložnici teplotu krátkodobě (přes noc) nižší, je nutno mít zavřené dveře do ložnice a zabránit tak nárazovému vnikání teplého vzduchu (teplý vzduch obsahuje více vlhkosti) do ložnice. A my v šatnách měli větší zimu. Mohlo by docházet ke kondenzaci vzdušné vlhkosti teplého vzduchu na chladném povrchu v ložnici.

Ale toto…

Ale toto je možné opravdu krátkodobě, protože jakmile by častěji vlétal teplý vzduch po otevření dveří do ložnice, začala by se na chladných zdech hromadit zkondenzovaná vodní pára a mohla by se vám tak utvořit plíseň. Jistě, u nás se sice nejednalo přímo o ložnici, ale mohl zde být problém právě v již zmíněném teplotním rozdílu.

Takže jsme asi objevily příčinu, ale bylo potřeba najít i řešení.  Ale pomohla nám to vyřešit úklidová firma  A SERVIS LIPKA, s.r.o. Plísně v bytě Praha, která realizuje službu likvidaci plísní, na kterou byly jen kladné recenze. Nechtěl jsem se obrátit na někoho, u koho by někdo neměl dobrou zkušenost, ale tato firma měla tak dobré ohlasy, že jsme skončili s hledáním a obrátili se rovnou na ně. Zaměstnanci zdi nejprve mechanicky očistili a použili dezinfekční prostředek a zamalovali barvou a vše nechali proschnout do druhého dne.

Po odstranění…

Po odstranění nečistot poté dali nátěr proti plísním LSG , který pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. A od té doby máme od plísně pokoj, takže jsme byli rádi, že se to dalo takto bez problému vyřešit.

Byli jsme taky moc rádi, že neměli problém s tím přijít o víkendu, kdy se nekonalo žádné představení. Byli jsme s nimi moc spokojení, takže je můžeme pouze všem doporučit. Tato firma působí po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku, takže je vidět, že má opravdu široké pole působnosti. Je na ně opravdu spolehnutí a já je tak mohu všem jedině doporučit, protože my jsme s nimi spokojení v každém ohledu.

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top