Ihned

V Thajsku se stal zázrak, záchranáře držel adrenalin, říká český hasič, který pomáhal při evakuaci chlapců

Monzunové deště přišly o něco později, je to zázrak, že jsou všichni chlapci z jeskyně venku a v pořádku, říká Petr Vodička, podporučík z Hasičského záchranného sboru ČR a jeden ze záchranářů, kterého Česko vyslalo na pomoc při evakuaci chlapců ze zatopené jeskyně na severu Thajska.
V jeskyni se prý snižoval obsah kyslíku ve vzduchu, část záchranářů od skupiny odešla, aby ho zbytečně nespotřebovávali.
Česká čerpadla nešla v tamních podmínkách použít. Vodička dodává, že na záchranáře je vyvíjen velký tlak, drží je ale odpovědnost a adrenalin.

Monzunové deště přišly o něco později, je to zázrak, že jsou všichni chlapci z jeskyně venku a v pořádku, říká Petr Vodička, podporučík z Hasičského záchranného sboru ČR a jeden ze záchranářů, kterého Česko vyslalo na pomoc při evakuaci chlapců ze zatopené jeskyně na severu Thajska. V jeskyni se prý snižoval obsah kyslíku ve vzduchu, část záchranářů od skupiny odešla, aby ho zbytečně nespotřebovávali. Česká čerpadla nešla v tamních podmínkách použít. Vodička dodává, že na záchranáře je vyvíjen velký tlak, drží je ale odpovědnost a adrenalin.Zpět na zdroj článku

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top