Bydlení

Drevoplast – ideálny materiál pre záhradné terasy

druhy drevoplast wpc

Záhradné terasy vyrobené z drevoplastu sú momentálnym trendom, ktorý si už obľúbilo množstvo ľudí, a niet sa čomu čudovať. Tento materiál sa vyznačuje vysokou životnosťou, ale i bezproblémovou údržbou, ktorú si okamžite zamilujete aj vy. Popularita drevoplastu stále rastie, a to najmä kvôli jeho zloženiu či technológii výroby. Profily sú plné, čo predlžuje životnosť na maximum. To v praxi znamená, že v zime vnútri nemôže zamrznúť voda a materiál rozpínaním pri zmene skupenstva nepraskne.

Vedeli ste, že … ?

Tento kompozitný materiál, ktorý je kombináciou dreva a polymérov, je veľmi praktický. Na dotyk i na pohľad vyzerá ako drevo, pretože obsahuje až 60% dreva, čo je skutočne obrovským plusom. Výhodou je, že v prípade drevoplastu sa nemusíte obávať triesok, pričom je maximálne odolný voči bazénovej chémií. Okrem toho je údržba mimoriadne jednoduchá, čo je ďalším z dôvodov, prečo sa oplatí siahnuť práve po drevoplaste.

Saponát a voda vám postačia!

Nie je žiadnym tajomstvom, že záhradná terasa sa môže behom roka zašpiniť, a to od rôznych škvŕn, ktoré môžu vzniknúť nepatrne. Ak by šlo o škvrny od opaľovacieho krému, postačí vám čistá voda, saponát a špongia na umývanie, vďaka čomu sa zbavíte nepekných fľakov, ale aj špiny. Nečistoty z grilu môžete odstrániť suchým zrnným papierom alebo brusnou špongiou, a to behom pár minút. A čo robiť v prípade, že drevoplast zašpiníte červeným vínom? Hlavne zachovajte pokoj, postačí vám prúd vody, ktorým dané miesto očistíte, a ak by to predsa len nezabralo, použite saponát zriedený s vodou, ktorý rozhodne zaberie. Už aj vy viete, prečo je drevoplast obľúbeným materiálom, ktorý si už stihlo zamilovať množstvo spokojných klientov? Neváhajte a vybudujte si aj vy záhradnú terasu z materiálu, ktorý vám poslúži niekoľko desiatok rokov.

Obrázok: www.ayyasalmet.sk

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top