Bydlení

Ako vybrať vhodné dvere do bytu?

Dvere tvoria jeden z najvýraznejších dizajnových „kúskov“ každej domácnosti, a práve preto by sme ich výberu mali venovať náležitú pozornosť. Veď ide o investíciu, ktorá vám pri správnej starostlivosti vydrží aj do konca života, tak prečo nesiahnuť po kvalitnom prevedení, ktoré vás v žiadnom prípade nesklame? Zabudnite na tie najlacnejšie alternatívy, ktoré nájdete v predajniach či na internete!

Interierové dvere a farieb!

Pochopiteľne, že dvere plnia predovšetkým praktické funkcie ako je trebárs výborné tesnenie, odolnosť voči mechanickému poškodeniu a bezpochyby i bezpečnosť. No taktiež plnia estetickú funkciu, keďže sú súčasťou interiéru, a práve preto by ste mali dbať na ich dokonalé zladenie s podlahami, oknami a v neposlednom rade i nábytkom. Ide samozrejme o špecifické požiadavky, no nebojte sa siahnuť po výrazných modrých, tradičných červených alebo tajomných čiernych dverách. Fantázií sa medze ani v tomto smere nekladú, tak prečo sa aspoň z času na čas neodviazať a nespraviť z vášho príbytku jedinečné miesto, kam sa po práci s radosťou vrátite?

Pre milovníkov prírodného štýlu

Ak si netrúfate zakúpiť interiérové dvere nezvyčajnej farby, nevadí. Možno vás zaujme prírodný štýl, teda štandardná povrchová úprava – dýha. Ide o najkvalitnejší typ dreva, ktorý pôsobí útulným a zároveň luxusným dojmom! Ak máte malé detičky či domácich miláčikov, je potrebné siahnuť po dôkladnejšej ochrane, trebárs CPL fólií, ktorá ochráni materiál pred akýmkoľvek poškrabnutím či iným poškodením.

Vyskúšajte presklené interiérové dvere!

Potrebujete do jednotlivých miestností „priniesť“ kúsok svetla? V tom prípade sa nebojte presklenia, či už v podobe decentného pruhu alebo výraznom obdĺžnikovom tvare, ktorý sa hodí trebárs do kúpeľne. Samozrejme, môžete siahnuť po matnom či priehľadnom skle, pričom je nutné zvažovať bezpečnosť! Práve z tohto dôvodu je viac než vhodné zakúpiť si i bezpečnostné sklo, ktoré je mimoriadne odolné voči nárazu!

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top