Bydlení

Poznáte výhody posuvných dverí?

interierove dvere

Majitelia menších bytov či domčekov veľmi dobre poznajú situáciu, kedy nemôžu dostatočne otvoriť dvere, aby náhodou neoškreli stenu či nenarazili do ďalších dverí. Práve kvôli ušetreniu priestoru sú jedným z najefektívnejších riešení práve interiérové posuvné dvere, ktoré sa môžu pochváliť nielen nadčasovým dizajnom, ale tiež výbornou tepelnou i zvukovou izoláciou!

 

Potrebujete ušetriť priestor? Posuvné dvere sú presne to, čo hľadáte!

Posuvné dvere umožňujú ľahkú a nehlučnú manipuláciu, a to dokonca aj v prípade, že je ich konštrukcia ťažká. Treba uznať, že posuv po stene sa nezaobíde bez menších stavebných úprav, no nejde o nič komplikované, čo by vám, resp. profesionálom zabralo veľa času. Ak by sme porovnali klasické dvere s posuvnými, tak obyčajné dvere na pántoch predstavujú lacnejšie prevedenie, čo hrá v konečnom dôsledku aj najdôležitejšiu rolu. Ako už bolo spomenuté, posuvné dvere sa hodia do miestností, kde je priestor obmedzený, pričom vybrať si môžete priehľadné alebo nepriehľadné dvere vyrobené z kombinácie rôznych materiálov. Každopádne si treba uvedomiť, že dvere ako také, majú dôležitý estetický význam, čiže je potrebné venovať náležitú pozornosť aj tým najmenším detailom! Číre sklo dokáže skĺbiť funkciu dverí s oknom, teda prvkom určeným k nahliadnutiu. Súčasťou niektorých dverí môže byť výtvarne upravené, teda nepriehľadné sklo, ktoré sa hodí prakticky do každej domácnosti.

posuvne interierove dvere

A aké sú ďalšie prednosti posuvných dverí od Koratex? Plynulý pohyb, komfortná manipulácia, kompatibilita s najrôznejšími druhmi dverí, jednoduché riešenie pri rekonštrukciách, možnosť voľby z viacerých farebných prevedení a bezchybný dizajn! Medzi základné typy posuvných dverí zaraďujeme:

  • posuvné dvere po stene, ktoré sú určené predovšetkým na oddelenie priestoru vzhľadom k tomu, že nie dostatočne tesnia a tlmia hluk;
  • posuvné dvere do puzdra, ktoré sú zárukou elegancie, výborného zvukového i tepelného tesnenia;

posuvné dvere s fixnou časťou, ktoré sa posúvajú len v danom otvore a sú určené pre všetkých tých, ktorí milujú minimalistické i dizajnové kúsky!

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top