Čištění a úklid

Strojové čištění koberců zvládne i fleky od červené řepy. Tepování sedaček a koberců Praha 1

profesonální čištění koberců Praha 1Rodina si musí pomáhat. V té naší to vždy platilo a nadále platí. Já a můj bratr jsme již dávno dospělí, každý máme svou rodinu. Přesto byt našich rodičů zůstal místem, kam se vždy rádi vracíme. Jelikož všemocný čas nás má všechny, a vše kolem nás dokonale omotané okolo prstu. Nikdy neúprosné tempo přibývajících let nikomu nezastaví, je proto přirozené, že se nevyhnul ani nám.
Náš otec se právě chystal na oslavu svých šedesátých narozenin, které mu však nikdo, ani ten, kdo jej alespoň trochu znal rozhodně nehádal. Dokonce i maminka na otcovu adresu často žertovala, že není na světě žádná spravedlnost. Muži sice stárnou stejně jako ženy, ale jsou šarmantnější než za mlada. Čištění koberců Praha 1.

Seděly jsme s maminkou v její kuchyni a společně uvažovaly. Jako dvě ženy, hospodyně. Jak vyřešíme otcovu oslavu, která se nezadržitelně blížila. Maminka byla zamyšlená a smutná, neboť v bytě skutečně nebylo dostatek místa. Sice nás nemělo být mnoho, ale taková oslava je pouze jednou za život. Proto určité pohodlí pro hosty je v takových případech nezbytné. Tatínek měl a má rovněž svoje „mouchy“ a řádně tvrdou hlavu. Proto oslava v restauraci nebo hotelu rozhodně nepřicházela v úvahu. V žádném případě! Jak se rázně vyjádřil. čištění koberců kotoučovým strojem

Počasí nás nezklamalo…

odborné čištění kobercůVe jménu záchrany maminčina duševního zdraví a klidu v celé rodině, jsem proto navrhla, že vše raději zorganizujeme v mém domě. Je štěstím, že mám manžela tolerantního a vždy chápavého. Navíc náš dům je poměrně prostorný a pohostinný, takže se tatínkův velký den mohl uskutečnit v naší režii a v mé domácnosti. Bylo to náročné. Vše oběhat a připravit k všeobecné spokojenosti, ale společnými rodinnými silami jsme to zvládli. Jsme přece rodina a ta naše vždy držela při sobě a dokázala si vzájemně pomoci. Bratr je skvělým profesionálním kuchařem. Já s maminkou jsme mu vydatně pomáhaly, takže menu bylo skutečně prvotřídní a hosté si ho nemohli vynachválit. Počasí nás naštěstí nezklamalo, proto jsme pro hostinu využili romantické posezení ve vlídné přírodě na zahradě pod stromy. Zdálo se, že se již nemůže přihodit nic, co by narušilo všeobecnou pohodu a veselí. Vše tudíž krásně dopadne.

Když jsme po obědě sbírali nádobí ze stolů a přenášeli jej do kuchyně, měl kdosi pořádnou smůlu. V obývacím pokoji mu sklouzlo několik příborů z talířů rovnou na světlý koberec. Nebyla by to vůbec žádná katastrofa, kdyby na tom samém tácu nebyly také dvě porcelánové misky se zbytky nakládané červené řepy. Pohled na tu červenou spoušť, která se nezadržitelně vsakovala do světle šedého koberce mě téměř zbavila dobré nálady. Zcela určitě to dokážete pochopit. Červená řepa je jedinečná a skvělá zelenina, kterou lze připravovat na desítky způsobů. Má ovšem jeden zvláštní a velmi nebezpečný dar. Dokáže úporně do sytě červena zbarvit vše, co s ní příjde do kontaktu. Od prstů kuchaře, po nešťastně zasažený ubrus až po nekvalitní nebo umělohmotný kuchyňský odkapávač. Svou chutí je červená řepa vyjímečná, ale znamená velkou hrozbu při její přípravě.

Čištění koberců Praha 1…

hloubkové čištění koberců Praha 1Bylo mi hned jasné, že si sama s tak velkou červeno-fialovou skvrnou neporadím. Zvláště, když často mívám problémy s vypráním ušmudlané, takříkajíc bezvýznamné kuchyňské utěrky. Podařilo se mi alespoň na několik hodin „hodit“ tento malér za hlavu a věnovat se raději tatínkovi a hostům. Následujícího dne, a to hned ráno však zavolala maminka a nadiktovala mi kontakt na firmu, která si s tou hrůzou na koberci určitě poradí. Přiznám se, že jsem měla velké pochybnosti. Ale litovala jsem maminku a tatínka, neboť je to velice mrzelo. Nebyl tedy žádný prostor ke spekulacím a proto jsem na uvedené číslo zavolala. Tou firmou byla úklidová společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění koberců Praha 1. Maminka mi telefonicky prozradila, že její dlouholetá kamarádka jejich práci dobře zná a vždy byla s jejich službami velice spokojena.

Mluvila jsem s velmi milou slečnou, která mi s naprostou samozřejmostí a s úsměvem slíbila, že jejich pracovníci ten příšerný flek určitě zvládnou. A koberec bude zase krásně čistý. Náhle jsem získala krásný a nadějný pocit, že se to opravdu podaří. V dohodnutý den a hodinu se před naším domem objevila dvojice sympatických mužů, kteří s sebou měli kus pořádné techniky. Masivní čistící kotoučový stroj. Bez zbytečných řečí namíchali nějaký chemický přípravek a zapnuli mašinu. Samotná čistící operace ani příliš dlouho netrvala, neboť koberec nepokrývá celý povrch obýváku. Přiznávám také, že jsem se raději věnovala jiné práci, protože jsem byla nervózní a plná obavy, zda-li vše opravdu dopadne tak, jak mi bylo slíbeno. jak vyčistit koberec od červené řepy

Koberec zářil čistotou…

Ovšem konečný výsledek byl zcela ohromující. Koberec zářil čistotou, místnost příjemně voněla a po úporných, temně červených skvrnách nebylo nikde ani památky. Kdybych byla v obýváku sama, tak určitě od samé radosti a úžasného překvapení zakřičím! Firma A SERVIS LIPKA jednoznačně zvládla tento těžký úkol výtečně, takže se ulevilo všem členům rodiny, kteří o této „řepné pohromě“ věděli. Pracovníci firmy pracovali a chovali se jako skuteční profesionálové a svou činnost zvládli naprosto dokonale a s přehledem.  Kromě obrovské úlevy a radosti z úplně čistého koberce, mne velice těšil pocit, že od této chvíle mám po ruce odborníky, kteří jsou připraveni kvalitně pomoci s jakýmkoliv problémem při úklidu mé domácnosti. Pokud náhodou právě řešíte podobný problém, jakým byly skvrny od červené řepy. Stačí se jednoduše obrátit na A SERVIS a zcela jistě budete s jejich službami spokojeni.

Mytí celoplošných skleněných stěn, oken, výloh, fasád a zimních zahrad. Výškové čištění a mytí Praha

specialisté na mytí oken ve výškáchNěkolik let jsme s manželem žili v pohodě ve městě, ale vše změnilo zdraví našeho dítěte. Lékaři nám nakonec doporučili, že kvůli stále přetrvávajícím zdravotním problémům našeho syna, by se vyplatilo vážně uvažovat o změně prostředí. Jistě si dovede každý představit, že takové zásadní rozhodnutí není vůbec jednoduché, proto jsme pečlivě zvažovali všechna pro i proti. Jelikož synovo zdraví bylo samozřejmě na prvním místě, všechna rozhodnutí se řešila vlivem této situace.

Díky šťastné náhodě se nám nakonec podařilo koupit dům na vesnici. Je od Prahy, a to po dálnici vzdálená sotva dvacet minut cesty. Manželovy šikovné ruce a moje tvrdohlavost změnily dům na vcelku příjemné místo k bydlení. Takže nic nebránilo tomu, abychom si začali postupně a pomalu zvykat. Při všech těchto problémech jsme ovšem měli obrovskou vzpruhu. Syn se nám doslova měnil před očima. Stával se silnějším, odolnějším. V letních měsících často nebylo vůbec lehké odtrhnout ho od vytrvalého běhání s kamarády nebo od balónu. Je samozřejmé, že venkovský dům není třípokojový byt ve městě. Ale já jsem nedokázala změnit své pověstné nároky na čistotu a pořádek. Stálo mne to stále více sil a času. Přesto, že se mi snažila firma, ve které jsem pracovala mnohokrát vyjít vstříc. Prostě jsem to přestala stíhat a zvládat, což mi nepříjemně leželo na srdci.

Pravidelné mytí oken…

koho poptat na mytí oken PrahaMým velkým štěstím byla čiperná a energická starší sousedka, která k nám chodila třikrát týdně uklízet. Dokonce si stačila ještě najít čas na našeho chlapce. Proto když přišel ze školy, vždy byl někdo doma. Byla jsem s ní skutečně velmi spokojena. Jistě, že jsme některé postupy v řízení domácnosti musely vzájemně zkloubit, ale vše bylo v naprostém a nejlepším pořádku. Všechnu dohodnutou práci paní sousedka zvládala výtečně a navíc jsme si spolu rozuměly i po lidské stránce. Jediné, co zůstávalo mimo její povinnosti bylo pravidelné mytí oken. V domě jich máme mnoho. K tomu je třeba ještě přidat prosklenou stěnu v obývacím pokoji, která směřuje do zahrady a dvě velká okna v podkroví, kde má manžel ateliér. Zkrátka skel a práce jako na kostele.

Nic neskrývám, mytí oken zůstalo vždy na profesionálech. Nejdříve jsme využívali služeb firmy, a to díky letáku, který se jednou objevil v naší schránce. Svou práci neprováděli zase až tak špatně, ale kvalita za mnoho nestála. A to tím spíše, že si občas posouvali termíny. Prý toho mají mnoho, a oni chtějí svou práci dělat na úrovni a pořádně. Jednou či dvakrát se to pochopit dalo, ale když jednou opět přesouvali daný termín před Vánocemi, přesáhlo to všechny meze. Řekla jsem si dost a skončila jsem s nimi.

Mytí a čištění oken, fasád i ve výškách Praha…

mytí střešních okenBohudík, mne zachránila kamarádka. Věděla jsem, že jí někdy pomáhá jakási úklidová firma a proto jsem ji zavolala, aby mi poradila. Obratem mi poskytla kontakt na úklidovou společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí a čištění oken, fasád i ve výškách Praha. Na webových stránkách jsem se dočetla, že firma realizuje kompletní úklidové služby. Tedy i vzpomínané mytí oken a prosklených ploch. Na nic jsem již nečekala a zavolala. Byli velmi příjemní a vstřícní, takže jsme se velmi rychle domluvili na termínu, kdy k nám přijedou. Zároveň mi e-mailem poslali cenovou nabídku, která byla příznivá. Vysvětlili mi podrobnosti o jejich používané technologii při mytí oken. Jednoduše komunikace na profesionální a odborné úrovni, kterou si člověk plným právem za své peníze zaslouží.

Pracovníci A SERVIS LIPKA dodrželi dohodnutý termín. Dokonce k nám přijeli o 10 minut dříve. To jsem vnímala jako důkaz skvělé organizace práce, kvalitního vedení firmy a profesionality celého týmu. Časový předstih ovšem nevěnovali zbytečným řečem ani cigaretě. Společně jsme prohlédli všechna okna a také prosklenou stěnu v obýváku. Po této prohlídce se hned pustili se do práce.

Práce jim šla od ruky…

V tuto chvíli i naprostému laikovi bylo jasné, že tito pracovníci svoji práci nedělají poprvé. Z každého jejich pohybu vyzařovala zkušenost, odbornost a kvalitní průprava. Práce jim šla náležitě od ruky a za sebou zanechávali krásně čistá okna. Tak trošičku jsem jim koukala “pod prsty,“ vždyť každá žena se ráda v oblasti úklidu domácnosti něčemu pozitivnímu přiučí. Skutečně některé postupy byly pro mne zcela nové.

Začali saponátovým roztokem, kterým velmi důkladně všechna okna umyli. Zbytky vody a nečistot do sucha setřeli širokou gumovou stěrkou, takže již v této fázi vypadala okna zcela čistě. Potom ovšem přišlo něco, co jsem dosud nikdy nepoznala. Očekávala jsem nějaké ověřené chemické leštidlo, které jim pomůže všechna umytá okna finálně rozsvítit. Pánové z A SERVIS LIPKA mne však dokonale zaskočili a překvapili zároveň. Do rukou si vzali obyčejnou bavlněnou textilii a centimetr po centimetru, pouze za pomoci vlastních svalů a perfektně zvládnutých pohybů, všechna okna a prosklenou stěnu na sucho vyleštili. Nebylo to žádné chemické představení ani tajné triky. Jenom 100% bavlna, ruce a trpělivé poctivé leštění. Kdo provádí mytí oken Praha

Takto čistá okna jsme nikdy neměli…

S určitostí musím přiznat, že takto čistá okna jsme na domě ještě nikdy neměli. Dokonce i v tomto ohledu příliš nevšímavý manžel tuto precizní práci nepřímo kvitoval. Když se mne zeptal, čím jsou ta okna vyčištěná. Neboť se mu zdá, že je všude mnohem více denního světla.

Je tedy evidentně jasné, že spokojenost procházela celou mojí rodinou. Proto ještě malé, ale pro mne velmi důležité upozornění. Druhého dne jsem s úklidovou firmou A SERVIS LIPKA dohodla pravidelný cyklus mytí oken v našem domě. Neboť výsledek jejich poctivé a profesionální práce byl jedním slovem dokonalý! A několik slov bez falešné skromnosti. Pokud i u vás toužíte po kvalitně a odborně umytých oknech, která vydrží být čistá a zářivá mnohem déle, než je kdokoliv z nás zvyklý. Na nic nečekejte a kontaktujte A SERVIS. Jsem přesvědčena, že nebudete v žádném případě zklamáni. mytí oken a leštění suchou metodou

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top