Čištění a úklid

Velmi kvalitní strojová metoda kotoučovým strojem pro čištění koberců a podlah v Ostravě

jak na čištění potahů Ostrava

S naší společností čištění koberců Ostrava,  spolupracuje mnoho významných zákazníků, kterým od roku 1999 poskytujeme kvalitní úklidové služby. Chtěli jsme být našim zákazníkům blíže, tak jsme založili pobočky nejen v České republice. Ale také na Slovensku, v Rakousku a v Německu, kde využívají služby naši zahraniční zákazníci. Naším cílem je spokojenost zákazníka. Proto za mnoho let působnosti na trhu naše metody úklidu a údržby neustále inovujeme a vzděláváme se, abychom mohli nabízet kvalitní služby. Jednou z takových služeb je i čištění koberců strojovou metodou.

čištění koberců OstravaJe mnoho důvodů proč jsme zvolili strojovou metodu, když existují i další metody a dokonce výrazně levnější. Cílem není kvantita zakázek, ale kvalita, kterou bychom s jinými levnými metodami nemohli zaručit. Při strojové metodě využíváme několika důležitých prvků a přesně stanovený postup. Začínáme vždy aplikací kvalitní a velmi voňavé chemie BOSCH RTS 80. Tu je důležité nechat několik minut důkladně působit, protože má za úkol koberec vydezinfikovat, a tak odstranit roztoče a škůdce. A také navázat nečistoty ukrývající se hluboko ve struktuře koberce. Protože působí dostatečně dlouhou dobu, je odstranění nečistot ze struktury velmi jednoduché a hlavně účinné.

Není však dostačující nechat chemii pouze působit a pak odsát jak je tomu u levných metod. A proto používáme důležitý prvek mechanického kartáčování. Koberec kartáčujeme kotoučovým strojem GHIBLI. Můžeme jím kartáčovat jakékoliv koberce, i ty velmi znečištěné, kde se nachází zatvrdlé nečistoty. Kartáč kotoučového stroje je osazen 12 cm dlouhými a velmi měkkými štětinkami. Jež se k vláknu koberce chovají opatrně a šetrně, tudíž není možné, že by byl koberec nijak znehodnocen či poničen.

Důkladněji kartáčované místo není tedy poznat a my dokážeme odstranit i ty nejzatvrdlejší nečistoty. Při kombinaci chemie BOSCH RTS a kotoučového stroje se utvoří pěna, která v sobě skrývá nečistoty vykartáčované ze struktury koberce na povrch. Pěnu je důležité důkladně odstranit a zbavit koberec přebytečné vlhkosti. A k tomu my používáme vysoce výkonný vysavač značky AS 59. Vysavač má úzkou štěrbinovou hubici a v kombinaci se třemi motory je dostatečně výkonný na to, aby si poradil jak s nečistotami. Tak i s vlhkostí, kterou způsobila použitá chemie.

 

 

Avšak je velmi důležité počítat s tím…

 

Avšak je velmi důležité počítat s tím, že odstranění vlhkosti neznamená vysušení koberce. Potom koberec doschnout nenechali, tak by se znovu mohly utvořit fleky díky botám a věcem, které na koberci leží a mohou je tak ušpinit.

jak na čištění koberců OstravaProto doporučujeme všem našim zákazníkům, aby počítali i s touto dobou odpočinku koberce. A neunáhlili se hned se stěhováním a namáháním kobercových vláken. Mnoho zákazníků ale nemá čas, nebo je omezení nemožné z důvodu toho, že se buď vrátí rodina domů. Nebo je potřeba pracovat a nezastavovat tak provoz. Pro tyto případy nabízíme naši časovou flexibilitu, kdy veškeré čistící práce zajistíme v mimoprovozních dobách. Nebo v době, kdy je vaše rodina v práci a děti ve škole.

Naše zákazníky můžeme ujistit, že do nového provozu bude koberec nejen vyčištěný, ale také suchý. Je-li zde problém vysoké rozlohy koberce, není třeba obav. Protože i s tím si dokážeme poradit a do takových prostorů posíláme po domluvě pracovníky ve skupinkách. To uvítají zejména zákazníci z firemní sféry, kde se například v kancelářských a úředních prostorech rozsáhlé koberce vyskytují. Naše cena za čištění koberců se pohybuje od 39,-/m2. Víme, že cena není nejnižší a na trhu úklidových služeb se pohybují i levnější čištění koberců. Ale je důležité připomenout důvod proč je naše čištění dražší. V první řadě využíváme tří čistících prvků, a ne pouze dvou.

Nejdůležitější pomocník při čištění však veškerým levným metodám chybí – mechanický proces kartáčování kotoučovým strojem. Například u extrakční metody je chemie aplikována do koberce pomocí čerpadla pod tlakem vstřikován tryskami do vlákna koberce, jenže za těmito tryskami se ihned nachází odsávací hubice, která nedodá chemii dostatečný čas na působení. Není tedy možné, aby byl koberec vyčištěn dokonale, a proto mnoha zákazníkům způsobila ošklivé fleky a mapy na kobercích, jež byly vidět až po proschnutí koberce.

 

 

Koberec schne přibližně 2 hodiny…

 

Koberec schne přibližně 2 hodiny, takže nelze poznat hned, že vyčištění nebylo perfektní. Vyzkoušeli jsme veškeré metody, kterými lze koberce čistit – suchou pěnou, extrakční metodou, parní metodou, ale žádná metoda se nám neosvědčila a nemůžeme o ní mluvit jako o kvalitní. Kotoučovým strojem jak na čištění matrací Ostravalze čistit koberce, ale také podlahy. Čištění podlah strojovou metodou zajišťujeme taktéž na celém území České republiky, Slovenska, Německa i Rakouska. Kotoučovým strojem dokážeme kvalitně odstranit nečistoty ze struktury podlahy a jejích spár, kde se nečistoty velmi snadno ukryjí a narušují tak vzhled podlahy a zdraví osob, které mají svoji podlahu v domácnosti či firmě. Na podlaze se udržuje mnoho bacilů, zvláště-li zanáší se do prostor, kde se podlaha nachází, se chodí z venku a podlaha je velmi často mokrá.

Na tyto nečistoty a nepříjemné škůdce jsme vybaveni několika druhy chemií. Nevyužíváme pouze jednu, protože podlahy se skládají z různých materiálů a ke každému materiálu je třeba chovat zvláštní péči. Zabýváme se čištění marmoleových podlah, linoleí, plovoucích podlah, betonových a litých podlah, dřevěných podlah a kamenných či mramorových podlah. Na veškeré podlahy používáme různé druhy chemií s různou agresivitou, ale nikdy nepoužijeme silnější, než je vhodné, abychom podlahu neponičili a vzhledově nepoškodili. Pokud čistíme podlahy v místnostech, kde proběhly nějaké úpravy – rekonstrukce, stavba, použijeme kyselou agresivní chemii značky Kranzle.

Je však důležité podotknout, že tato chemie není vhodná na podlahy z ušlechtilých materiálů – kamenné a mramorové podlahy. Těmto podlahám by mohla KRANZLE nenávratně poškodit vzhled. V tomto případě se ale nemusí náš zákazník obávat z poškození, protože jsme velmi zkušení a máme dostatečnou praxi na to, abychom vyhodnotili materiál podlahy, na který můžeme zmíněnou chemii použít. Pokud se tedy na mramorových a kamenných podlahách nachází cementové a vápenaté závoje postupujeme tak, že umýváme podlahu opakovaně takovou chemií, která je na tyto podlahy přímo určena. Vhodnou chemii necháváme vždy pár minut působit a následně ji kartáčujeme kotoučovým strojem, který využíváme i při čištění koberců.

 

 

Je tu pár rozdílů…

 

Je tu pár rozdílů, než je tomu při kartáčování koberců, a to ty, že používáme dva druhy nástavců – držák padů a silonový kartáč. Kartáče volíme dle druhu podlahy. Držák padů se hodí na hladké podlahy a silonový kartáč na strukturované povrchy například u kamenných podlah, kde je potřeba se dostat hlouběji. Velmi důležitá je také zátěž stroje, kterým jsou podlahy čištěny, protože automaty viděné hlavně v obchodních centrech zatěžují podlahu pouze 10 kily, což je velmi málo na to, aby byly odstraněny nečistoty ze spár a struktury podlahy. Na povrchové umytí jsou skvělé, jelikož je s nimi velmi jednoduché zacházení a může je používat téměř každý, protože nemusí mít praxi s různými čističi, kterými by mohl podlahu poškodit. Avšak nejsou vhodné pro hloubková čištění podlah.

jak na čištění čalounění OstravaNáš kotoučový stroj váží téměř 40 kilogramů a touto silou působí na nečistoty v podlaze. Navíc je-li tato váha příliš malá, tak lze na jeho hlavu přidat ještě 10 – 15 kilogramové závaží. S 55 kilogramovou zátěží už dokážeme perfektně odstranit nečistoty, a to i ty nejzašlejší. Po vyčištění použijeme vysavač a odsajeme nečistoty a zbytky chemie. Následně chemii deaktivujeme pomoci čisté vody. Podlaha je takto perfektně umyta a vhodná k používání. Tímto způsobem jsme dokázali zrestaurovat mnoho podlah, dokonce i ty, o kterých si jejich majitelé mysleli, že jsou na odpis. I přes to ale našim zákazníkům doporučujeme voskování podlah kvalitním německým voskem se středně dlouhou výdrží, jeho životnost je tedy téměř rok.

Výhody vosku jsou ty, že se podlaha snadno udržuje, je plně chráněna před poškozením a má protiskluzový efekt. Což uvítají zejména ti zákazníci, kteří mají podlahy ve vysoce frekventovaných místech. Jako jsou kanceláře, obchodní domy, úřady, nemocnice, školy a jiná veřejná zařízení. Je potřeba se o podlahu starat, protože se může stát, že jsou nečistoty takové, že je již nelze odstranit. A ze zkušenosti víme, že pokud je neodstraníme my, tak se to nepovede už žádné jiné firmě. S tím přichází výměna podlahy a zbytečné finanční náklady, které se dají eliminovat. S aplikací vosku zajistíme i odstranění starých vosků z podlah.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top