Čištění a úklid

Výškové práce Bratislava vám pomôžu aj pri čistení zle dostupných okien

umývanie okien Bratislava

Už na vysokej škole som sa venoval najmä tematike IT, takže po jej skončení som sa chcel uplatniť práve v tejto brandži. Šanca prišla takmer okamžite s prevzatím diplomu, a dokonca v zahraničí. Vycestoval som za prácou do Londýna a dostal výborné miesto v prestížnej medzinárodne známej IT spoločnosti. Prvý rok bol náročný, keďže bolo treba skĺbiť niekoľko vecí odrazu: náročnú prácu, aklimatizáciu v cudzom prostredí aj osobný život.

Zvládol som to a v hierarchii firmy postúpil o krok vyššie. Samozrejme, že s plynúcim časom boli výzvy čoraz náročnejšie a zložitejšie. Medzi tie vôbec najťažšie patrila úloha vrátiť sa do rodnej Bratislavy a rozbehnúť pobočku našej materskej spoločnosti.

Ako bez šmúh umyť okno

Nie som žiadny superman…

Nie som žiadny superman, ani strachopud, no roztriasli sa mi kolená. Na druhej strane sa vám niečo také v profesnom živote prihodí možno len raz, a takú šancu je potrebné využiť naplno. Keďže som mal dôveru vedenia, išiel som do toho na doraz. Zhruba dva roky som žil ako v tekutom matrixe a nadobúdal skľučujúci pocit, že sa ma nikdy nevzdá.

Noví ľudia, nové priestory, obchodné rokovania, kadejaké úrady, ladenie technológií, malé a veľké porady, čas bez dní a nocí, bez víkendov. Kolotoč z rodu nezabudnuteľných. Všetko sa ale nakoniec poddalo a pobočka bola napokon pripravená.

umývanie okien Bratislava pre firmy, rodinné domy

Logicky sa tak chystala veľká sláva a dokonca už bola ohlásená aj návšteva top vedenia materskej firmy, priamo spoza Atlantiku. Takže sa muselo všetko ešte raz leštiť, čistiť a dolaďovať. Kedže išlo o secesnú budovu v centre mesta, ktorá prešla hlbokou modernizáciou a rekonštrukciou, malo jej upratovanie svoje špecifiká.

Pôvodný vnútorný dvor…

Pôvodný vnútorný dvor bol kompletne zastrešený a presklený a budova dostala aj futuristickú prístavbu. Takže okien a skla tu bolo viac ako dosť. Niekoľko dní pred hlavnou návštevou som si všetko, pre istotu, prešiel osobne. Bol som spokojný, ale detaily o špičkovej práci nesvedčili. Sklo, najmä na veľkých plochách alebo na neprístupných miestach malo pomerne ďaleko od vzorovej čistoty. Umývanie okien Bratislava.

Umývanie výškových budov - Práce vo výškach

Zodpovední manežeri sa mi snažili klásť na stôl najrôznejšie argumenty, ale bol som neoblomný. Musí predsa existovať dajaké kvalitné a presvedčivé riešenie. Nakoniec mi pomohla náhoda. Ešte ten večer som tému spomenul manželke. Odbehla si po telefón a vzápätí mi začala diktovať meno upratovacej firmy a jej číslo. Ráno, cestou do práce, som sa rozhodol, že trochu vytrestám tú moju rozbehanú posádku a zavolám do firmy sám.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o., umývanie okien Bratislava, sa ukázala ako skvelá voľba. Jednali rýchlo, profesionálne a ústretovo. Na každú moju otázku mali jasnú a logickú odpoveď, našli výborný termín a ponúkli prijateľnú sumu.

Umývanie Okien Bratislava

Mojim kolegom na porade…

Mojim kolegom na porade síce trochu padla sánka, ale už bolo vymaľované. V dobrom rozmare som tak ponechal detailné kroky na nich, no chcel som byť o celej akcii presne a do bodky informovaný. O dva dni, keď som z firmy odchádzal, takmer medzi poslednými, páni zo spoločnosti A SERVIS LIPKA ešte tvrdo pracovali.

Predosielam, že na porade sa dohodlo, aby nastúpili až po skončení našej pracovnej doby. Bolo vidno, že sú na prácu vo výškach dokonale vybavení, a hlavne vyškolení. Napríklad ja som výškam nikdy neholdoval, a tak okná ani neumývam. Umývanie okien Bratislava.

vyskove prace cenová ponuka

Ráno sa však ukázalo, kto je v čistení okien a upratovaní skutočným preborníkom. V mojej kancelárii sa v slnku leskli všetky okná úplne bez šmúh a fľakov, čo ma prekvapilo, lebo ako chlapec som od mamy často počúval, že nech čistí okná ako chce, vždy sa na nich objavia dajaké šmuhy alebo nežiadúce mapy.

Keďže som mal…

Keďže som mal predpoludním stretnutie so šéfom našej budovy, nedalo mi spýtať sa ho aj na chronický problém mojej mamy a naše dokonale čisté firemné okná. Verte mi, že bol riadne prekvapený, keď som mu tú otázku položil, ale uspokojilo ma, že odpoveď pozná.

vyskove prace – umývanie a čistenie

Upozornil som ho, že mi nemusí popisovať celú receptúru, lebo času je málo a okná sú už v poriadku. Dozvedel som sa, že A SERVIS LIPKA využíva zásadne tzv. suché leštenie, ktoré sa praktikuje až po dokonalom umytí okien tak, že sa plocha leští iba s čistou bavlnenou tkaninou. Spoliehajú sa teda na vlastnoručne umyté sklo, prírodný materiál, vlastné svaly a dávku trpezlivosti.

Okná nikdy neleštia chemickými prostriedkami alebo inými leštidlami, takže sa krásne lesknú po dlhý čas a na povrchu neostávajú žiadne fľaky ani šmuhy. Musel som ešte raz presvedčiť. Naše okná, aj tie na málo prístupných miestach, či na prestrešení celého dvora, žiarili čistotou a lesklým povrchom. Mohli sme tak so spokojným svedomím, privítať vzácnu návštevu.

Ako umyť okná po stavbároch

Všetko dopadlo…

Všetko dopadlo nad očakávanie dobre. Hostia sa cítili výborne a celú posádku novej pobočky zahrnuli slovami uznania. Nebudem sa tu z ničoho vykrúcať. Padol mi zo srdca velikánsky kameň a konečne som si mohol začať plánovať voľný týždeň s rodinou.

O pár dní mi na stole pristál mail, že A SERVIS LIPKA našej firme odporúča využiť nano impregnačný náter GLS, ktorý nás zbaví povinnosti pravidelného čistenia okien na budove. Po prvej a výbornej skúsenosti so službami A SERVIS som rád súhlasil a nechal pripraviť zmluvu o dlhodobejšej spolupráci. Umývanie okien Bratislava.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top