Čištění a úklid

Čistenie sklenenej fasády, umývanie strešných okien, zimnej záhrady a práce vo výškach Bratislava

umývanie okien Bratislava

Keď sme s bratom zakladali náš biznis s realitami, ani jeden z nás netušil, akým smerom sa naše podnikanie vlastne pohne. Najprv to bola skôr zábava a vcelku dobrý pocit, sprostredkovať kúpu a predaj svojim známym, priateľom alebo dokonca rodine. Ako však bežal čas, práce pribúdalo a firma sa rozrastala.

Po niekoľkých rokoch nám už priestory prenajatého bytu na predmestí stačiť prestali a museli sme sa poobzerať po novej adrese. Takto sa to opakovalo ešte dvakrát. Skrátka, rástli sme a boli čoraz viac klasickou firmou s radom povinností. Na druhej strane sa nám – s výnimkou jedného mizerného obdobia – vcelku darilo, takže sme si vybudovali naozaj slušné renomé a naša značka mala v oblasti realít dobrý zvuk. Umývanie okien Bratislava.

umývanie okien Bratislava pre firmy, rodinné domy

Raz darmo, vo svete podnikania…

Raz darmo, vo svete podnikania platia isté pravidlá, a tak sa jedného dňa naša – vtedy už veľká rodinná firma – spojila so zahraničným kapitálom a zo dňa na deň sme sa stali mimoriadne silným hráčom na trhu. Od tej chvíle sa postupne menilo vlastne všetko – systém práce, klienti, financie.

Ďalšou veľkou zmenou bolo aj rozšírenie biznisu našej firmy, keďže sa k realitám pridali aj iné obchodné činnosti. Postupom času sa však na všetkých úrovniach ukázalo, že mesačné položky za prenájom rôznych priestorov po meste, bude oveľa lepšie nahradiť investíciou do novej, vlastnej budovy.

Ako bez šmúh umyť okno

Iste si viete predstaviť, čo to pre nás znamenalo. Bežali sme simultánny závod, a to vo viacerých dráhach odrazu. Riadili sme bežný život viacerých firiem, a zároveň plánovali novú budovu. Poviem vám, žiadna sláva. Našťastie máme skvelých ľudí na svojom mieste, takže vďaka ich plnému nasadeniu a lojalite sme to nakoniec zvládli.

V pokojnej, okrajovej časti…

V pokojnej, okrajovej časti mesta vyrástla naša nová prevádzková budova, ktorá sa držala architektonického konceptu materskej firmy. Moderná, vizuálne zaujímavá, ale útluná a veľmi priateľská.

Umývanie okien – Výškové práce

Postupne sme si na seba zvykli a zabývali sa. Keďže bola deň, čo deň plná zamestnancov i návštevníkov, museli sme pomerne rýchlo vytvoriť vlastný upratovací tím, ktorý sa o jej priestory staral v dvojsmennom režime.

Jedného dňa, asi tak trištvrte roka po nasťahovaní, som si všimol ako traja naši chlapi umývajú presklenú stenu schodiska. Stena prekrýva celé štyri poschodia a budova je vďaka nej rozpoznateľná už zďaleka. Chlapi sa na rebríkoch trápili a namáhali, no ja som z toho nemal vôbec dobrý pocit. Riziko bolo príliš vysoké. Umývanie okien Bratislava.

spôsob ako umyť okná

Zavolal som obratom…

Zavolal som obratom jednému z mojich manažerov a poveril ho úlohou, nech nájde dajaké bezpečné, profesionálne a účinné riešenie, ktoré nám zabezpečí trvale čistú plochu celej steny. To bolo predpoludním. Ešte v ten deň ma informoval, že má kontakt na jednu z najlepších upratovacích spoločností u nás, takže by sme ju mali osloviť.

Umývanie okien vo výškach pomocou horolezeckej techniky

Prešiel som si ich web stránku, všetky referencie a ďalšie poznámky spokojných klientov. Spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o., umývanie okien Bratislava, sa venovala, okrem iného, aj čisteniu a údržbe vo výškach. Súhlasil som, lebo v tejto brandži sú skúsenosti a odbornosť na prvom mieste. Firma navyše ponúka systém nano impregnácie skla a okien z vonkajšej strany, a to napokon rozhodlo.

Partia chlapov z A SERVIS bola presná a stanovený termín dodržala. Prišli vyzbrojení vyskozdvižnou plošinou a špeciálnym náradím, takže každý ich pohyb prezrádzal, že sú to skúsení profíci, ktorí vo výškach nepracujú po prvý raz. Celú sklenú stenu zvládli vyčistiť v krátkom čase a následne aplikovali dohodnutý nano náter.

Zimné záhrady, skleníky, okná-umývanie, čistenie

Výsledok bol…

Výsledok bol skutočne výborný. Dlhé mesiace ostala naša stena dokonale čistá, nechytal sa na nej prach a ďalšie nečistoty. Stačilo, keď poriadne zapršalo alebo ju dvaja muži ostriekali vodou z hadíc a špina bola preč. Nano impregnácia z rúk A SERVIS LIPKA účinne zabránila ukladaniu ďalších neželaných nečistôt. Jednoduché, technologicky vyspelé a nesmierne praktické riešenie.

Onedlho naša spoločnosť uzavrela s firmou A SERVIS LIPKA dlhodobú zmluvu o prácach vo výškach, keďže som presvedčený, že odborná práca zásadne patrí do rúk odborníkom. Ak ponechám bokom značné riziko, ktorému sa amatér pri takej práci vo výške vystavuje, je tu oveľa dôležitejší fakt, a tým je kvalita odvedenej práce. Myslím, že akokoľvek odhodlaný, ale remesla neznalý človek, nemá šancu umyť a vyčistiť sklo tak, ako to zvládne profesionál.

umývanie okien cena bratislava

Momentálne tak máme s oknami vo výškach, celou sklenenou fasádou a inými priehľadnými detailami na našej budove po starosti. Spoločnosť A SERVIS LIPKA svoj diel práce zvláda vždy na jednotku a náš upratovací tím sa tak môže venovať každodennej starostlivosti o všetky naše interiéry. Umývanie okien Bratislava.

Aj keď ma nedávno napadlo, že ku každoročnému jarnému, veľkému upratovaniu, prizveme aj niekoľko odborníkov z A SERVIS LIPKA. Okien je predsa len veľa a čas sú peniaze…

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top