Čištění a úklid

Bojujete v Bratislave s plesňou? Hľadáte účinné riešenie ako odstrániť pleseň v byte zo steny?

ako odstrániť pleseň

Plesne sú vždy boj, ktorý je nielen vyčerpávajúci, ale aj veľmi otravný. Dlho sme nevedeli čo s tým, pretože sa začala tvoriť v kanceláriách našej firmy a zostať to tam jednoducho nemohlo, pretože mať v miestnostiach, kde prebiehajú konzultácie s vašimi klientmi, je viac ako nevhodné. Naše upratovačky s tým síce robili, čo mohli, ale veľmi si rady nevedeli ako odstrániť pleseň.

Dokonca sme im nakúpili aj špeciálne prípravky z drogérie, ktoré mali pleseň odstrániť, ale všetko to bolo veľmi krátkodobé a pleseň sa stále robila znova a znova. Preto som si raz sadla k internetu a hľadala nejakú firmu, ktorá sa odstraňovaním plesne zaoberá a narazila som na upratovaciu firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o.. A tak som konečne našla riešenie. Ale aj tak som sa snažila si načítať niečo viac o tom, ako pleseň vlastne vzniká a ako jej možno najlepšie predchádzať. A základným pravidlom je, že studený vzduch je suchý vzduch, teplý vzduch je skôr vlhký.

odstraňovanie plesní a rias z povrchu fasád

Z toho vyplýva, že…

Z toho vyplýva, že je lepšie vetrať studeným vzduchom. To je zvyčajne skoro ráno, večer, v noci. To platí nielen pre byty a pracovné miestnosti, ale predovšetkým aj pre pivnice. Ďalej som sa dozvedela, že vzdušná vlhkosť by mala byť okolo 50 – 60 %, a že keď je vyššia, tak už to potom nikdy neznačí nič dobré. Preto je veľmi dôležité v miestnostiach často, vetrať. Správne vetranie je krátke a intenzívne. Vetranie bez vytvorenia prievanu – malo by sa otvoriť celé okno na 10 – 15 minút, v zime postačí 5 – 10 minút pri vypnutom kúrení. Vetranie s vytvorením prievanu – malo by sa otvoriť celé okno na 4 – 6 minút.

Pleseň sa samozrejme týka aj mimo obytných priestorov, ale aj v zateplených fasádach a na severných stranách múrov je výskyt plesní, baktérií, húb a kvasiniek najčastejšie. Pre riešenie problému, ako sa tejto nežiaducej plesne účinne a hlavne natrvalo, je náter LSG, ktorý táto firma práve ponúka. A firma A SERVIS LIPKA ďalej zabezpečuje aj kompletný servis v odstránení plesní, rias, húb, hoci lúhom výkvetov a iných mikroorganizmov z akéhokoľvek povrchu.

Ako zlikvidovať pleseň na stene

Ich antimikrobiálne pôsobenie LSG je založené na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Aj veľmi krátky kontakt bunkovej steny s ošetreným povrchom spôsobí lokálne zmenu v koncentrácii dôležitých iónov a vnútrobunkový tlak spôsobí jej roztrhnutia. Na povrchu chránenom náterom proti plesniam LSG nemajú plesne, baktérie, huby ani kvasinky vôbec žiadnu šancu prežiť. Pre bunky vyšších organizmov je 100 % bezpečný, takže sa nemusíte báť, že by bol pre vás akokoľvek škodlivý.

Životnosť náteru sa…

Životnosť náteru sa pohybuje v 100 % podľa klimatickej námahy 4 – 6 rokov. V ďalšej obmedzenej miere bude fungovať cca do 10 rokov.Čo som si načítala tieto informácie a overila si ich referencie, ukázala som svoj objav kolegom. Tým sa táto firma tiež pozdávala, tak sme nad tým už nijako dlho nerozmýšľali a kontaktovali sme ich. Dohoda s nimi bola perfektná, slečna na centrále bola veľmi milá a dohovorila nám termín hneď o štyri dni, čo nás príjemne prekvapilo.

Máte doma pleseň? ako sa jej zbaviť

Tiež sme boli radi, že práca mohla prebiehať aj cez víkend. Takže sme kvôli tomu nemuseli zatvárať kanceláriu a obmedziť tak chod našej firmy. V dohodnutý deň prišli na minútu presne a pleseň perfektne odstránili. Stena bola ako nová, krásne čistá a nám spadol kameň zo srdca. A ani im to dlho netrvalo. Najprv na miesto, kde bola pleseň, naniesli dezinfekčný prostriedok. A po odstránení nečistôt a biotického napadnutia potom dali náter proti plesniam priamo na existujúce povrchy. Pre istotu sme ich LGS náter nechali dať na všetky miesta, kde by výskyt plesní mohol v budúcnosti hroziť.

Síce už sme vedeli, čo všetko by sme mali robiť, aby sa pleseň znova neutvorili, ale istota je istota a my sme tento boj chceli mať raz definitívne za sebou, takže sme si povedali, že je lepšie zainvestovať a mať už od toho nadobro pokoj. A tiež že máme, pretože od tej doby, čo tento náter máme, pleseň sa už naozaj nikde neobjavila.Zamestnanci boli navyše veľmi milí a príjemní, takže bola radosť s nimi spolupracovať. Boli naozaj starostliví a hlavne boli aj veľmi slušní a je na nich naozaj spoľahnutie.

pripravok proti plesni bez chloru

Síce som čítala…

Síce som čítala, že odvádzajú vynikajúcu prácu, takže som počítala s dobrým výsledkom. Ale aj tak sme boli milo prekvapení. Jediné, čo ma napadá ako negatívum, tak je cena. Sú o niečo drahší, ako iné firmy, u ktorých sme videli, že túto službu ponúkajú. Ale zase na druhú stranu to nebola zase o toľko vyššia cena, aby sme si povedali, že to neskúsime. A sme rozhodne radi, že sme do toho išli. Pretože určite ide o investíciu, ktorá sa vyplatila.

Pleseň – vyhrajte v boji s plesňou - Pleseň

Kvalita ich cenám rozhodne odpovedá, takže sa nemusíte báť, že zaplatíte a potom budete tĺcť hlavu o stenu. Že ste urobili hlúposť. Som si istá, že budete naopak veľmi spokojní. Pretože keď porovnám cenu a kvalitu, tak môžem povedať, že je to určite jedna z najlepších firiem. Na ktorú som narazila a meniť už určite nebudeme. Navyše ponúkajú aj ďalšie množstvo služieb, ktoré sme začali využívať aj, napríklad čistenie kobercov a aj s tým sme spokojní, takže určite môžem s pokojným svedomím povedať, že ponúkajú naozaj kvalitné služby.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top